Kediyi ezip yoluna devam etti: Sürücü hakkında suç duyurusunda bulunuldu

Kediyi ezip yoluna devam etti: Sürücü hakkında suç duyurusunda bulunuldu
Mardin’in Artuklu ilçesinde güzellik salonu işletmecisi Berfin Bilbay’ın bir yıldır beslediği dört sokak kedisinden biri, iş yerinin önünden geçen otomobilin altında kalıp öldü. Berfin Bilbay, sürücü hakkında suç duyurusunda bulundu.

Artı Gerçek - Evinde 9 kedi besleyen güzellik salonu işletmecisi Berfin Bilbay’ın iş yerinin önünde beslediği dört sokak kedisinden biri, yola çıktığı sırada plakası ve sürücüsü belirlenemeyen otomobilin altında kalarak ağır yaralandı. Bilbay’ın çağırdığı veterinerin tüm müdahalelerine rağmen kedi, öldü.

‘BİZ BU OLAYIN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ’

Sürücünün hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam ettiğini belirten Bilbay, şunları söyledi: “Plakasını henüz tespit edemediğimiz bir otomobil, iş yerimizin önünde beslediğimiz kedimize çarptı. Adam hiçbir şey olmamış gibi, sanki onun canı değersizmişçesine durmadan yola devam etti. Kaçan otomobilin plakasını tespit etmeye çalışıyoruz. O sürücüyü Hayvan Hakları Komisyonu’na şikayet ettik. Biz bu olayın peşini bırakmayacağız.

Kendi imkanlarımızla veteriner çağırdık, gelip kalp mesajı da yaptı. Ancak hayata döndürülmediği için gömdük. Sizin canınız sizin için ne kadar değerli ise onların canı da onlar için o kadar değerlidir. ‘Hayvandır’ deyip geçmemek lazım. Her sürücünün dikkat etmesi gerekiyor. Yaşanan olaya üzüldük, ancak sürücünün durmayıp kaçmasına daha çok üzüldük.”(DHA)

Öne Çıkanlar