Kılıçdaroğlu: 'Epistemolojik kopuşlar' onların olsun

Kılıçdaroğlu: 'Epistemolojik kopuşlar' onların olsun
Yayınlanma:
A+ A-
CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın 'ithal ekonomi komiserlerine bel bağlayanlar bu ülkenin geleceğine ışık tutamaz' sözlerine, "Ekonomi ve endüstriyel dönüşüm alanlarında, Şampiyonlar Ligi'nin en iyi oyuncularıyla birlikte dünyayla rekabet edeceğiz" dedi

Artı Gerçek- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Urfa'da kendisi hakkında 'ithal ekonomi komiserlerine bel bağlayanlar bu ülkenin geleceğine ışık tutamaz' sözlerine sosyal medya hesabı üzerinden cevap verdi.

Kılıçdaroğlu paylaşımında Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin ekonomi modelini tanımlarken kullandığı “Neoklasik ekonomi düşüncesinden epistemolojik bir kopuşu temsil eden heterodoks yaklaşım” ifadelerine göndermede bulunarak, "Ekonomi ve endüstriyel dönüşüm alanlarında, Şampiyonlar Ligi'nin en iyi oyuncularıyla birlikte dünyayla rekabet edeceğiz. “Epistemolojik kopuşlar” onların olsun???? bizim Türkiye vizyonumuz budur" ifadelerine yer verdi.

CHP lideri paylaşımında İkinci Yüzyıla Çağrı Buluşması kapanış konuşmasından, "Lamı cimi yok bu zorba gidecek. Halktan çaldıkları her şey yine halka dönecek. Zafer bizim olacak. Bunun için doğrul milletim, asla başını eğme, ayağa kalkın gençler, ayağa kalkın kadınlar, ayağa kalkın çocuklar. Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Söz veriyorum bu ülkeye hak, hukuk ve adalet mutlaka gelecek. Ve söz veriyorum bu ülke küllerinden yeniden doğacak. Söz veriyorum Atatürk’ün vizyonunu hayata geçireceğiz. Söz veriyorum yaşama sevincini geri alacağız. Çünkü ancak biz kazanırsak Türkiye kazanır. Önce kendinizi alkışlayın. İktidara geliyoruz. En ufak bir endişeniz olmasın.

Dünyanın gözünün içine bakın ve haykırın 'ey dünya Türkiye senin ucuz iş gücü alanın olmayacak. Türkiye senin mülteci kampın olmayacak. Türkiye senin çöp depolama alanın olmayacak. Sana rakip olmak için geliyorum ey dünya!' Türkiye bir yıldız gibi parlayacak. Yeni Türkiye hayalimiz için yola çıkıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Haydi arkadaşlar başlıyoruz, başlıyoruz, başlıyoruz." ifadelerinin olduğu bölümü paylaştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar