Kılıçdaroğlu Hatay'da: Bürokrat çalışmak istiyor ama engeller konuyor

Kılıçdaroğlu Hatay'da: Bürokrat çalışmak istiyor ama engeller konuyor
Yayınlanma:
A+ A-
CHP lideri Kılıçdaroğlu, iki büyük depremin ardından arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü Hatay'da basın açıklaması yaptı. Kılıçdaroğlu, "Devletin kurumları aslında bürokratlar çalışmak istiyorlar ama önlerine engeller konuyor" dedi.

Artı Gerçek - Maraş Pazarcık merkezli 7,7 ve Elbistan merkezli 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından arama kurtarma çalışmaları ikinci gününe girdi. Afet bölgesine giden Kılıçdaroğlu, Hatayda basın açıklamasında bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanlarıyla beraber afet bölgesindeki gözlemlerini aktaran Kılıçdaroğlu, "Devletin kurumları aslında bürokratlar çalışmak istiyorlar ama önlerine engeller konuyor" dedi.

Kılıçdaroğlu, “Televizyonlara yansıyan görüntü, verilen haberler... Ama sahada karşılaştığımız gerçekler çok farklı. Çok daha ağır bir tabloyla karşı karşıyayız” dedi.

Söylenecek çok şey olduğu da belirten Kılıçdaroğlu, "Yeri ve zamanı geldiğinde hepsini konuşacağız" ifadelerini kullandı.

'ÇOK DAHA AĞIR TABLOYLA KARŞI KARŞIYAYIZ'

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

"Televizyonlara yansıyan görüntü ve haberler sahada karşılaştığımız gerçekler çok farklı. Çok daha ağır tabloyla karşı karşıyayız. İnsanlar feryat halinde. Gördüğüm tablo şu: Devletin kurumları aslında bürokratlar çalışmak istiyorlar ama önlerine engeller konuyor.

Sorunu el birliği ile çözmeye çalışıyoruz elbet, sorunu çözecek insanların önüne engel konulmaması gerekiyor. Söylenecek çok şey var yeri ve zamanı geldiğinde hepsini konuşacağız.

Bu kentlerin tamamını ayağa kaldırmaya kararlıyız. Beraber mücadele ettiğimiz zaman bunun sonucunu kesinlikle elde edeceğiz. Söylenecek çok şey var ama onların tamamını kimse merak etmesin yeri zamanı geldiğinde tamamını konuşacağız. Elbette üzgünüz elbette kızgınız ama bir şekliyle bu sorunu çözmeye kararlı olduğumuzu da ifade etmek isterim teşekkür ederim."

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar