Kılıçdaroğlu, İsrail Başbakanı Netanyahu'ya 'geçmiş olsun' mektubu gönderdi

Kılıçdaroğlu, İsrail Başbakanı Netanyahu'ya 'geçmiş olsun' mektubu gönderdi
Yayınlanma:
A+ A-
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kudüs’teki bir sinagoga düzenlenen silahlı saldırı nedeniyle bugün İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya mektup gönderdi. Kılıçdaroğlu, mektubunda başsağlığı dileklerinde bulundu.

Artı Gerçek - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İsrail işgali altındaki Doğu Kudüs'te bir sinagogdan çıkan cemaatin hedef alındığı ve en az sekiz kişinin öldürüldüğü silahlı saldırı nedeniyle İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya "geçmiş olsun" mektubu gönderdi. Kılıçdaroğlu, mektubunda, “İsrail halkıyla dayanışma içerisinde acınızı paylaşıyor, saldırıda hayatını kaybedenlerin aileleri ile hükümetinize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz” dedi.

Kılıçdaroğlu'nun mektubunda şu ifadelere yer verildi:

“Sayın Başbakan, bu hafta sonu, 27 ve 28 Ocak tarihlerinde Kudüs’te yaşanan silahlı saldırılı şiddet eylemlerinde çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesi nedeniyle duyduğumuz üzüntüyü dile getirmek isteriz. İsrail halkıyla dayanışma içerisinde acınızı paylaşıyor, saldırıda hayatını kaybedenlerin aileleri ile hükümetinize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Olayların tırmanmaya ve bölgemizde yeni bir şiddet sarmalına yol açmaması en büyük temennimizdir.”

NE OLMUŞTU?

İsrail ordusunun perşembe günü işgal altındaki Batı Şeria'da bulunan Cenin Mülteci Kampı'nda ikisi sivil, yedisi çeşitli Filistinli silahlı gruplara üye toplam dokuz Filistinliyi öldürmesinin ardından Kudüs'te son 15 yılın en ölümcül saldırısı yaşandı. 27 Ocak cuma akşamı Doğu Kudüs'teki Neve Yaakov mahallesinde bulunan sinagogtan çıkanlara 21 yaşındaki Filistinli Alkam Khairi ateş açmıştı. Holokost Anma Günü'nde gerçekleşen saldırıda yoldan geçenler de hedef olurken, saldırıda yedi İsrailli ölmüş, üçü yaralanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar