Kılıçdaroğlu'ndan 'barış akademisyenleri' açıklaması

Kılıçdaroğlu'ndan 'barış akademisyenleri' açıklaması
'Karar doğru ama 1 oy farkla alınması demokrasi için kaygı verici.'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Anayasa Mahkemesi'nin "barış bildirisi"ne imza atan akademisyenlerin başvurusu üzerine aldığı hak ihlali kararını değerlendirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li Belediye Başkanları Buluşması'nın yapıldığı May Resort'ta Basın Toplantısı yaparak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

'KARARIN 1 OY FARKLA ALINMASI KAYGI VERİCİ'

Kılıçdaroğlu, Anayasa Mahkemesi'nin "barış bildirisi"ne imza atan akademisyenlerin başvurusu üzerine aldığı hak ihlali kararını değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, "Karar doğru ama 1 oy farkla alınması demokrasi için kaygı verici. Barış bildirisine imza attı diye adam üniversiteden mi atılır?" dedi. 

"BİR BUHRAN DÖNEMİ YAŞANIYOR"

"Türkiye bir buhran dönemi yaşıyor, işsiz sayımız artıyor" diyen Kılıçdaroğlu, "Biz CHP olarak bu krizden nasıl çıkılacağını, işsize nasıl iş bulacağımızı halka anlatmak zorundayız. Toplumun her kesimi üretecek. İsrafı belediyelerle için yasakladık" ifadelerini kullandı.

'ERDOĞAN'IN TAHTI SALLANMAYA BAŞLADI'

CHP lideri Kılıçdaroğlu, yeni parti tartışmalarına ilişkin "Ak Parti topluma yük olan bir parti konumundadır. Demokrasiyi savunuyorsanız herkesin parti kurma hakkı vardır. Erdoğan çekiniyor, tahtı sallanmaya başladı bunu görüyor" fadelerini kullandı.

'HAKAN ATİLLA BOŞU BOŞUNA CEZAEVİDE YATTI'

CHP lideri, Hakan Atilla'nın tahliyesi ile ilgili olarak da "Boşu boşuna cezaevinde yattı. Hükümet, Trump'ın yaptığının onda birini yapmadı" ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar