Kılıçdaroğlu'ndan Gürsel Tekin'in 'HDP'ye Bakanlık' çıkışına cevap: Yetkisi yok

Kılıçdaroğlu'ndan Gürsel Tekin'in 'HDP'ye Bakanlık' çıkışına cevap: Yetkisi yok
Yayınlanma:
A+ A-
Tekin'in 'HDP'ye bakanlık verilebilir' sözlerine CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan cevap geldi: 'Kendi düşüncesini söylemiş. Burada kararı verecek olan 6’lı masadır.'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in "HDP'ye bakanlık verilebilir" sözlerine cevap verdi. Kılıçdaroğlu konuya ilişkin, "Kendisi ne 6 liderden biri, ne parti sözcüsü ne de grup başkanvekili. Yetkisi olmayan bir konuda açıklama yapmış, kendi düşüncesini söylemiş. Burada kararı verecek olan 6’lı masadır" ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet’ten Sarp Sağkal’ın haberine göre, CHP PM toplantısının basına kapalı bölümünde, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in "HDP’ye bakanlık verilebileceğine" yönelik açıklaması ve son dönemde "6’lı masa kendi içinde kavga ediyor" tartışmaları gündeme geldi. CHP lideri Kılıçdardoğlu’nun Tekin’in açıklamalarına ilişkin olarak, "Kendisi ne 6 liderden biri, ne parti sözcüsü ne de grup başkanvekili. Yetkisi olmayan bir konuda açıklama yapmış, kendi düşüncesini söylemiş. Burada kararı verecek olan 6’lı masadır" dediği öğrenildi.

Kılıçdaroğlu, 6’lı masaya ilişkin tartışmalar hakkında da, "Bunların hepsi iktidar sıkıştığı için gündem değiştirme kaynaklı yapılan haberler. Bu çabalara su taşımamak gerek. Cumhur’un bize dayattığı gündemi değil, gerçek gündemi konuşmaya devam edeceğiz" değerlendirmesini yaptı.