Kimliği belirsiz kişi, dokuz yaşındaki çocuğun yüzüne biber gazı sıkıp kaçtı

Yayınlanma:
A+ A-
Bursa’da ilkokul dördüncü sınıf öğrencisi Yusuf Emir Bolat, kaldırımda otururken yanına yaklaşan bisikletli tarafından yüzüne biber gazı sıkıldı. Bolat’ın annesi, “Yaşadığı korku ve travma Yusuf'ta kalıcı hasar bırakmasın diye pedoloğa götüreceğiz” dedi.

Artı Gerçek - Bursa'nın Osmangazi ilçesi Dikkaldırım Mahallesi'nde 29 Ekim'de evlerinin bulunduğu sokakta kaldırımda arkadaşıyla oturan Sadi Etkeser İlkokulu dördüncü sınıf öğrencisi dokuz yaşındaki Yusuf Emir Bolat, yanına yaklaşan bir bisikletlinin biber gazlı saldırısına uğradı.

Trabzonspor Futbol Okulu öğrencisi de olan ve üzerinde Trabzonspor forması bulunan Yusuf Emir, hastanedeki bir günlük tedavisinin ardından taburcu edildi. Güvenlik kameralarınca kaydedilen olayın ardından polis, failin yakalanması için çalışma başlattı.

‘ŞİKAYETÇİ OLDUK’

Anne Sonay Baş, gün oğluyla Trabzonspor Futbol Okuluna gittiklerini anlattı. Oğlunu futbol okuluna kısa süre önce yazdırdığını, ikinci kez antrenmana götürdüğünü aktaran Baş, antrenman bitiminde evlerinin sokağına geldiklerinde oğlunun arkadaşıyla oynamaya başladığını ifade etti. Bir süre sonra sokakta çığlık seslerini duyduğunu söyleyen Baş, "Çocuğumu bidonlardaki suyla yıkadıklarını gördüm. İlk önce Yusuf'a araba çarptı zannettim. Sonra hemen aşağıya indim. Sonra oğlum bana sarıldı. 'Anne ölüyorum, kurtar beni' falan dedi. Gözünü hiç açamıyordu" ifadesini kullandı.

Baş, o gün Yusuf Emir'e temas eden herkesin biber gazından etkilendiğini belirtti. Olayı alt komşusunun gördüğünü aktaran Baş, şöyle devam etti:

"Ambulans ekibi geldiğinde de zaten sudan başka hiçbir şey yapılamayacağını söyledi. 29 Ekim kutlamaları olduğu için yoğun trafik vardı. Bursa Uludağ Üniversitesi Hastanesine gittik. Oğlum çok korkmuştu. Orada oğlumu oksijen tüpüne bağladılar ve nabzını düşürmeye çalıştılar. Hastane polisi de tutanak tuttu. Sonra bizi tedavi altına aldılar. Ertesi gün sabaha karşı da taburcu ettiler. Daha sonra polis merkezine giderek şikayetçi olduk. Dün Yusuf tekrar muayene oldu.

‘YAŞADIĞI KORKU VE TRAVMA YUSUF'TA KALICI HASAR BIRAKMASIN DİYE PEDOLOĞA GÖTÜRECEĞİZ’

Tansiyonu ve nabzı normal ama yaşadığı korku ve travma Yusuf'ta kalıcı hasar bırakmasın diye pedoloğa götüreceğiz. Bu olayı atlatmasını umuyoruz. O adam dünyanın en nahif insanına zarar verdiğinin farkında değil. Benim çocuğum kimseye böyle argo kelime bile kullanmaz, hiç bilmez böyle şeyleri. Bizim evimizde hiç yüksek ses yoktur. Yaşadığı korkuyu tahmin edebiliyorum. Ben Yusuf'a bir tık yüksek ses kullandığımda oturup ağlayabilecek potansiyele sahip. Biz kimseye zarar vermedik. İşimizde, gücümüzde burada kendi dünyamızı kurduğum, oğlumla yaşadığım bir evdeyim ben."(AA)

Öne Çıkanlar