Kirası 7 bine çıkarılınca kabul etmedi, ev sahibi suyunu kesti

Kirası 7 bine çıkarılınca kabul etmedi,  ev sahibi suyunu kesti
Yayınlanma:
A+ A-
Antalya'da yaşayan Emine Kara, bir sene önce üç yıllık kontratla kiraladığı evden ev sahibi tarafından çıkarılmak istendi. Kara, kira artışını kabul etmeyince ev sahibi evin suyunu kesti.

Artı gerçek-Antalya Kepez ilçesinde oğlu ve kızıyla yaşayan Emine Kara, bir yıl önce Sütçüler Mahallesi'nde ev tuttu. 1000 lira kira ödeyeceği ev için üç yıllık sözleşme yapan Kara, bir seneyi tamamladığında, ev sahibi E.K. daha yüksek miktara kiraya vereceğini söyleyip evden çıkmasını istedi.

Kara, kontratı olduğunu belirterek evden çıkmayı reddetti. Kira artışını da kabul etmeyen ev sahibi E.K., Kara'nın oturduğu ve ortak aboneliği bulunan dairenin suyunu, vanaya kör tapa takarak kesti.

‘15 GÜNDÜR EVİMDE SU AKMIYOR’

DHA’da yer alan haber göre Emine Kara, yaşadıklarını anlattı. Kara şunları söyledi:

"Evi kiralarken üç senelik sözleşme yaptık. Ev sahibim evden çıkmam için bana baskı yapmaya başladı. Çıkmayacağımı söyleyince şimdi de suyumu kesti. 15 gündür evimde su akmıyor. Sular akmayınca akrabalarımın yanına gittim. Bana 'Eşyalarını sokağa atacağım' diye haber gönderdi. Tek bir abonelik vardı, aynı abonelik üzerinden kullanıyoruz.”

'SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUM'

Çok zor durumda kaldığını belirten Kara şunları ifade etti:

"Bana önce çıkmam için süre verdi. Kirayı 7 bin liraya çıkartmamı istedi. Ben de devletin belirlediği düzeyde artış yapacağımı söyledim. Bunun üzerine evin yanındaki vanaya kör tapa takarak suyumu kesti. İçme suyumu marketten alıyorum, diğer ihtiyaçlarım için de komşumdan boş bidonlara dolduruyorum. Savcılığa suç duyurusunda bulundum.”(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar