Kiracıları evden çıkarmak için daireyi ateşe veren kişi gözaltına alındı

Yayınlanma:
A+ A-
İstanbul Bağcılar'da, üçüncü kattaki kiracıları evden çıkarmak için çatı katını ateşe verip, görüntüleri sosyal medyada paylaşan Uğur Berat D. gözaltına alındı.

Artı Gerçek - Kiracı ve ev sahipleri arasında yaşanan anlaşmazlıklar sonucu ortaya çıkan olaylara bir yenisi eklendi. İstanbul Bağcılar'da bir kişi kiracıları evden çıkarmak için yaşadığı daireyi ateşe vererek sosyal medyada paylaştı.

Bağcılar’daki yangın, saat 21.40 sıralarında Yavuz Selim Mahallesi 1102 Sokak’ta bulunan 3 katlı binanın çatı kısmında çıktı.

DAHA ÖNCE DE 'YAKARIM' DEMİŞ

Dayısına ait binanın çatı katında yaşayan Uğur Berat D., üçüncü kattaki kiracı Yılmaz A.’nın evi boşaltmasını istedi. Daha önce de ‘Binayı yakarım’ dediği belirtilen Uğur Berat D., evde bulunduğu sırada bez parçalarını yakarak oturduğu evi ateşe verdi.

Büyüyen alevler çatı katını sardı. Dumanları fark eden bina sakinleri, evlerinden çıkarken itfaiye ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

'ŞİKAYET ETMİŞLER AMA SERBEST KALMIŞ'

İtfaiye ekipleri müdahale ederek, kısa sürede alevleri kontrol altına alarak söndürdü. Bina sakinleri ise Uğur Berat D.’ye saldırdı, arbede yaşandı. Arbede ekiplerin müdahalesi ile son bulurken, Uğur Berat D. gözaltına alındı. Öte yandan binanın çatı katı kullanılmaz hale geldi. Uğur Berat D.’nin evi yaktığı anları cep telefonu kamerasıyla çekip sosyal medyada paylaştığı görüldü.

Yılmaz A.’nın amcası Veysel A. yaşananları şöyle anlattı:

“Benim kardeşim de burada oturuyor. Ev sahibine birkaç gün önce demiş ki, ‘ben burayı yakacağım. İnsanları bu binayı boşaltın’ diye tehdit etmiş. Polislere şikayet etmişler ama yine serbest kalmış. Yangını kendi oturduğu evde çıkartmış. Zaten hep alkol kullanıyordu. Bunu herkes biliyor. Geceleri kalkıp komşulara ‘burayı boşaltın’ diye bağırıyor.”(DHA)

Öne Çıkanlar