Koç Üniversitesi'nden 'uyuşturucu' açıklaması: Şoför aracı izinsiz alıp, suça karışmış

Koç Üniversitesi'nden 'uyuşturucu' açıklaması: Şoför aracı izinsiz alıp, suça karışmış
Yayınlanma:
A+ A-
Koç Üniversitesi Rektörlüğü makamına ait aracı Urfa-Antep kara yolunda durduran polis, yüklü miktarda uyuşturucu yakaladı. Koç Üniversitesi, şoförün aracı izinsiz alarak şehir dışına götürdüğünü ve suça karıştığını duyurdu.

Artı Gerçek - Urfa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 27 Kasım Kasım pazar günü, Urfa-Antep kara yolunda 'şüpheli' bulduğu bir aracı durdurup, arama yaptı. DHA'nın haberine göre, dedektör köpeklerle yapılan aramada 6 çanta içerisinde 98 paket halinde 53 kilo skunk, 1 çantada 29 paket halinde 21 kilo 350 gram toz esrar bulundu.

Piyasa değeri 3 milyon lira olan uyuşturucuya el koyan polis, sürücü ile şüpheli araca öncülük yaptığı belirtilen aracın sürücüsünü gözaltına aldı.

ÜNİVERSİTENİN ADI GÜNDEME GELDİ

Yerel haber sitelerinden Ajans Urfa'nın haberinde, söz konusu aracın ise 34 AA 008 resmi plakalı Koç Üniversitesi rektörlük makamına ait olduğu ileri sürüldü.

KOÇ ÜNİVERSİTESİ: İŞİNE SON VERİLDİ

Bu gelişmelerin ardından Koç Üniversitesi yazılı açıklama yaparak, olayla bir ilgilerinin olmadığını, şoförün aracı izinsiz olarak şehir dışına çıkartarak, suça karıştığını belirtti.

Üniversiteden yapılan açıklama şöyle:

"Son günlerde üniversitemizin adının geçtiği bazı haberlere ilişkin basın ve kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur.

Üniversitemizde şoför olarak çalışmakta olan söz konusu kişinin, üniversitenin aracını izinsiz olarak tek başına şehir dışına çıkartmasına ve suça karışmasına istinaden Koç Üniversitesi’ndeki işine derhal son verilmiştir. Adli süreç halen devam etmekte olup, üniversitemiz de kendisi hakkında suç duyurusunda bulunmuştur.

Koç Üniversitesi olarak emniyet güçlerimiz ve adli makamlarla daimi işbirliği içinde olduğumuzu ve süreci yakından takip ettiğimizi duyururuz." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar