Kocaeli'de polis şiddeti: 3 kişi açığa alındı

Kocaeli'de bir çorbacıda hesap nedeniyle çıkan tartışmaya polis müdahale etti. Gözaltı sırasında üç kişi döven polislerden üçü açığa alındı.

Artı Gerçek - Kocaeli'nin merkez İzmit ilçesinde gece saat 02.30 sıralarında çorba içmeye gelen üç kişi ile çalışanlar arasında hesap konusunda kavga çıktı. Bunun üzerine işyerine polis çağrıldı.

İş yerinin önüne çıkarılan müşterilerden A.Ö.Ç. bu sırada polislere hakaret ederek yumruk attığı gerekçesiyle şiddete maruz kaldı.

TELEFONLA GÖRÜNTÜLENDİ

Yaşananlar çevredeki bir binada yaşayanlar tarafından cep telefonu kamerasıyla kayda alındı.

Kocaeli Valiliği’nden ise olaya ilişkin şu açıklama yapıldı: "İzmit merkezdeki bir restoranda saat 02.30 sıralarında müşteri olarak bulunan B.K., M.U.G. ve A.Ö.Ç. ile iş yeri çalışanları arasında, hesap tutarı konusunda çıkan kavga nedeniyle olay yerine polis ekibi sevk edilmiştir. Müşteri olan şahıslardan A.Ö.Ç.'nin görevlilere hakaret ve fiili saldırısı üzerine olay yerine takviye ekip çağrılarak kademeli zor kullanılmak suretiyle şahısların gözaltına alındıkları anlaşılmıştır. Olay sırasında zor kullanma sınırlarını aşmış olabilecekleri değerlendirilen 3 personel hakkında idari soruşturma başlatılarak görevden uzaklaştırma tedbiri uygulanmıştır." (DHA)

Öne Çıkanlar