Kocaeli’de Encü protestosu: Altı kişi gözaltına alındı

Kocaeli’de Encü protestosu: Altı kişi gözaltına alındı
HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Ferhat Encü’ye yapılan saldırıyı protesto eden aralarında HDP Kocaeli İl Eşbaşkanları’nın da olduğu altı kişi gözaltına alındı.

Artı Gerçek- HDP Kocaeli İl Örgütü'nün HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Ferhat Encü’nün polis tarafından saldırıya uğraması protesto etmek istedi. Polis engeline rağmen yürüyen kitleden aralarında HDP İl Eşbaşkanları Şahabettin Işık ile Aynur Santos, HDP Darıca ilçe Eşbaşkanı İdris Ay, Ali Akbal, Alattin Artuer ve Necati Altıtoprak polisler tarafından gözaltına alındı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli İl Örgütü, HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Ferhat Encü’nün polis tarafından saldırıya uğraması olayını İzmit İnsan Hakları Anıtı önünde basın açıklamasıyla protesto etmek istedi. Aralarında HDP Kocaeli İl Eşbaşkanları Şahabettin Işık ve Aynur Santos ile il ve ilçe yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda Emek ve Özgürlük İttifakı içerisinde bulunan siyasi parti üyeleri, HDP İl Örgütü binasından çıkararak açıklamanın yapılacağı anıt önüne doğru yürüyüşe geçti.

ALTI GÖZALTI

Polis ablukası altında yürüyüşe geçen kitle sık sık polis tarafından engellendi. Engellere rağmen yürüyüşe geçen kitle açıklamanın yapılacağı alana varmadan polis saldırısına uğradı. Polisin saldırısı sonrası aralarında HDP İl Eşbaşkanları Şahabettin Işık ile Aynur Santos, HDP Darıca ilçe Eşbaşkanı İdris Ay, Ali Akbal, Alattin Artuer ve Necati Altıtoprak polisler tarafından gözaltına alındı.

Gözaltına alınanların nereye götürüldüğü henüz öğrenilemedi. (MA)

Öne Çıkanlar