Koca’nın kardeşine devrettiği iddia edilen Medipol Hastanesi’ne yatırım teşviği

Koca’nın kardeşine devrettiği iddia edilen Medipol Hastanesi’ne yatırım teşviği
Yayınlanma:
A+ A-
Resmi Gazete’de yayımlanan yatırım teşviki belgelerine göre Fahrettin Koca’nın kardeşine devrettiği iddia edilen Medipol Hastanesi’ne yaklaşık 5 milyar lira milyarlık teşvik sağlandı.

Artı Gerçek - Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Resmi Gazete’de yayımlanan yatırım teşviki belgelerine göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kardeşine devrettiği iddia edilen Medipol Hastanesi’ne milyarlık teşvik sağlandı.

Cumhuriyet’te yer alan Rıfat Kırıcı’nın haberine göre Medipolitan Sağlık ve Eğitim Hizmetleri Anonim Şirketi’ne 4 milyar 834 milyon lira yatırım ve 50 milyon 473 bin dolar makine ve teçhizat teşviği sağlandı.

Teşvik oranıyla dikkat çeken bir diğer kurum ise Şişecam oldu. Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları Anonim Şirketi 7 milyar 965 milyon lira tutarında yatırım ve 205 milyon 902 bin dolar tutarında ithal makine ve teçhizat teşviği sağlandı.

Nisanda toplamda ise 1309 şirkete yatırım teşvik belgesi düzenlendi. Bu şirketlere sağlanacak olan teşvik tutarı 67 milyar 584 milyon lirayı buldu.(Kaynak)

Öne Çıkanlar