Köpekli işkence davasında, hakkında yakalama kararı olan polis bulunamıyor

Köpekli işkence davasında, hakkında yakalama kararı olan polis bulunamıyor
Yayınlanma:
Güncelleme: 29 Eylül 2022 15:21
A+ A-
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, Menice-Şeyhmus Yılmaz çiftinin üzerine saldırtarak yaralanmaktan yargılanan davada hakkında yakalama kararı bulunan polis Serdar Gök'ün adresini bulamıyor.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, Bağlar ilçesinde polis Atakan Arslan’ı öldüren Muhammed Emin Cura’nın yakalanması için başlatılan operasyon sırasında evlerinin kapısı kırılan Menice ve Şeyhmus Yılmaz çiftinin üzerlerine köpek salınması sonucu yaralanmalarına dair görülen davada, sanık polis Serdar Gök'e ulaşamıyor.

31 Mayıs 2020'de yaşanan olaya dair köpek belletmeni olan polis Serdar Gök'ün "kamu görevini kötüye kullanarak kasten yaralama" suçundan yargılandığı davada, Gök hakkında yakalama kararı çıkartıldı. 23 Mayıs'ta görülen duruşmada çıkarılan arama kararının gereğinin yerine getirilmesi için Diyarbakır merkez Bağlar İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bildirildi.

Ancak Bağlar İlçe Emniyet Müdürlüğü, hala Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nde görevinin başında olan Gök'e ulaşamadığını mahkemeye bildirdi. 

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ndeki görevinin başında olan Gök'ün yakalanması ve bir sonraki duruşmaya hazır edilmesi için Diyarbakır 4'üncü Asliye Ceza Mahkemesi, emniyete tekrar zorla getirilme emri çıkardı. Mahkeme, Bağlar İlçe Emniyet Müdürlüğüne Gök'ün adresinin bulunmaması durumunda gerekli araştırmayı yaparak sanığı adres tespitinin yapılması yönünden müzekkere yazılmasına karar verdi. 

Köpekli saldırıya uğrayan Menice-Şeyhmus Yılmaz ile avukatları Selameddin Varol'un katılımıyla görülen duruşmada, mahkeme ayrıca olay yerindeki polislerin dinlenmesi yönünde karar aldı. (MA)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar