KRT'nin yeni sahibi Bozfırat'tan açıklama: Sarıgül ailesinden herhangi bir ismin bağı yok

KRT'nin yeni sahibi Bozfırat'tan açıklama: Sarıgül ailesinden herhangi bir ismin bağı yok
Yayınlanma:
A+ A-
KRT TV'nin yeni sahibi Fırat Bozfırat, kanalın satışına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bozfırat, kanalın devrinin 13 Kasım'da gerçekleştiğini söyleyerek Mustafa Sarıgül'le ilgili iddiaları da yalanladı.

Artı Gerçek - KRT TV'nin Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Bozfırat, kanalın bir süredir gündemde olan satışı gerçekleşmesinin ardından sürece dair açıklama yaptı.

Bozfırat, "Sayın Sarıgül de TBMM’de Türk milletini temsil eden 600 milletvekilimizden biridir. Kanalımızda herhangi bir habere konu olan milletvekillerine ne kadar söz hakkı tanınıyorsa Sayın Sarıgül’e de günü, saati geldiğinde aynı hakkın kullanılması dışında herhangi ayrıcalık tanınmayacaktır" ifadelerine yer verdi.

'KRT TV’NİN NE GERÇEK SAHİBİDİR, NE DE SATIŞ SÜRECİNİN HERHANGİ BİR AŞAMASINDA YER ALMIDI'

"KRT TV’nin satışına ilişkin Güneşim Medya ile yürüttüğümüz görüşmeler olumlu sonuçlanmıştır" diyen Bozfırat'ın açıklamaları şöyle:

"Yasal sürecin tamamlanmasıyla birlikte 13 Kasım itibariyle kanalın devri fiilen de tarafımıza yapılmıştır. Ancak bu süreçte özellikle bazı internet siteleri ve sosyal medya hesapları üzerinden gerçekle ilgisi olmayan bazı tezviratların yayılması tarafımızca üzüntüyle karşılanmıştır. Sayın Mustafa Sarıgül, halihazırda CHP’nin Erzincan Milletvekili olup saygın bir siyasetçidir. Ancak KRT TV’nin ne gerçek sahibidir, ne de satış sürecinin herhangi bir aşamasında yer almıştır.

'SARIGÜL AİLESİNDEN HERHANGİ BİR İSMİN KRT TV İLE BİR BAĞI, BAĞLANTISI SÖZ KONUSU DEĞİL'

Sayın Sarıgül de TBMM’de Türk milletini temsil eden 600 milletvekilimizden biridir. Kanalımızda herhangi bir habere konu olan milletvekillerine ne kadar söz hakkı tanınıyorsa Sayın Sarıgül’e de günü, saati geldiğinde aynı hakkın kullanılması dışında herhangi ayrıcalık tanınmayacaktır. Keza Sarıgül ailesinden herhangi bir ismin de KRT TV ile uzaktan ya da yakından herhangi bir bağı, bağlantısı söz konusu değildir.

'KRT TV KISA SÜREDE YENİDEN YAPILANDIRILACAK'

KRT TV bugüne kadar gazetecilik ve yayıncılık ilkelerine bağlı kalmaya özen göstermiştir. Aynı çizgisini bundan sonra da hassasiyetle devam ettirecektir. Yeni dönemde de tarafı olduğu tek şey kamu yararı olacaktır, özgür ve demokratik bir Türkiye olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan herkesin, her kesimin, her rengin sesi olmak, hak ve hukukuna sahip çıkmak en büyük önceliği olacaktır. Bunu en iyi şekilde yerine getirebilmek için de KRT TV kısa sürede yeniden yapılandırılacak, hem teknik, hem editöryal olarak çok daha güçlü şekilde yoluna devam edecektir." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar