Kübra Par, Habertürk'ten ayrıldığını duyurdu

Kübra Par, Habertürk'ten ayrıldığını duyurdu
Yayınlanma:
A+ A-
Habertürk yazarı ve Habertürk TV sunucularından Kübra Par, Habertürk'ten ayrıldığını açıkladı. Par'ın, mesleğine tv100 ekranlarında devam edeceği öğrenildi.

Artı Gerçek - Seçim sürecinin tamamlanması sonrası satılacağı iddia edilen, Fatih Altaylı'nın ardından Kürşad Oğuz'un da görevine son verilmesiyle gündemde olan Habertürk TV'den dikkat çekici bir ayrılık haberi daha geldi. Habertürk'ün prime time yayınlarının öne çıkan ekran yüzlerinden Kübra Par, kanalla yollarının ayrıldığını duyurdu.

Kübra Par, "Her güzel hikayenin bir sonu olduğunu bilerek, başka bir kanaldan gelen teklifi kabul ettim" sözleriyle Habertürk'ten ayrıldığını açıkladı. Kübra Par, sosyal medya paylaşımında Habertürk'te yayınlanan veda yazısını da ekledi.

'TV100'E GİDECEK'

Kübra Par'ın, tv100 kanalı ile anlaştığı öğrenildi. Ancak bu kanalda hangi programları hazırlayıp sunacağı henüz bilinmiyor.

ekran-goruntusu-2023-06-09-024136.jpg

'SİYASİ TELKİNLE KARŞILAŞMADIM'

Par, veda yazısında, seçimlerden sonraki "hükümete yakınlık" tartışmalarına dair, “Son dönemde ortaya atılan çirkin ve ahlaksız iddiaların aksine, bir tek gün bile siyasi bir telkinle veya yönlendirmeye karşılaşmadım. Aksine Kenan Bey her zaman bizden tarafsız yayıncılık ilkelerine uygun davranmamızı istedi” açıklamasını yaptı.

SEVİLAY YILMAN'LA GERGİNLİK YAŞAMIŞTI

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayını CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olarak açıkladığı dönemde, Habertürk'ün Açık ve Net programında moderatör Kübra Par ile Habertürk yazarı Sevilay Yılmaz arasında gerginlik yaşanmıştı. İYİ Parti'nin talebi üzerine, "Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme Geçiş Sürecinin Yol Haritası" isimle metine eklenen 12. maddede "İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları Sayın Cumhurbaşkanının uygun gördüğü zamanda ve tanımlanmış görevlerle Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak atanacaklardır" ifadeleri yer alıyordu.

Yılman, sürekli olarak konuyu bu madde üzerinden tartışmak isteyen Par'a sinirlenerek, "Sabahtan beri aynı konuyu döndürüyorsunuz, müsaade de etmiyorsunuz başka şeyler sorulmasına. Konu mankeni de değilim ben burada" demişti.

Gazeteci Sevilay Yılman da nisan ayında Habertürk'ten ayrıldığını duyurmuştu. Yılman, "Millet İttifakı’na açık destek verirken Habertürk’ün kurumsal kimliğinin sorumluluğunu üzerimde taşımak istemiyorum" demişti.

Habertürk'ten son kopuş ise Fatih Altaylı ile olmuştu. Altaylı, köşesinde bir veda yazısı yazarak "Bundan böyle, medyada kimseye patron diyecek gücüm takatim yok" açıklaması yapmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar