KYK yurdunda asansör düşmesiyle ilgili Rize Valiliği soruşturma başlattı

KYK yurdunda asansör düşmesiyle ilgili Rize Valiliği soruşturma başlattı
Yayınlanma:
A+ A-
Rize Valiliği, Ayder Kız KYK Yurdu'nda dokuzuncu kattan düşen asansörle ilgili soruşturma açıldığını söyledi. Valilik ayrıca, "Yapılan kontroller sonucunda öğrencimizde herhangi bir yaralanma ve sağlık problemi bulunmamaktadır" dedi.

Artı Gerçek - Rize'de GSB Ayder Kız Öğrenci Yurdu'nda yurdunda bir asansörün zemin kata düşmesi ilgili Valilik soruşturma açıldığını duyurdu. Valilik öğrenci tepkilerinin ise yaralı öğrenci olduğu haberi üzerine oluştuğunu söyleyerek, "Öğrencimizin yaralandığına dair yayılan asılsız haberler üzerine yurtta kalan diğer öğrenciler yurt önüne toplanarak tepki göstermişlerdir" ifadelerini kullandı.

Valilikten yapılan açıklamada olay hakkında soruşturma başlatıldığı belirtilerek, “Yurtta kalan bir öğrencimizin asansörü kullanımı sırasında asansörün arızaya geçmesi ve kayması neticesinde; asansörde bulunan öğrencimiz asansör kabininden kendi imkânı ile çıkmıştır” denildi. Açıklamada, olay sonrası yurt önünde gerçekleştirilen eylemin, asansörde kalan öğrencinin yaralandığına ilişkin yayılan yalan haber dolayısıyla yapıldığı ileri sürüldü.

Valiliğin açıklaması şöyle:

Rize Merkez GSB Ayder Kız Öğrenci Yurdunda 05/11/2023 tarihi, saat 22:30 civarlarında tamir ve onarımı yapılmakta olan asansörde arıza meydana gelmiş olup, konuyla ilgili inceleme ve soruşturma başlatılmıştır.

Yurtta kalan bir öğrencimizin asansörü kullanımı sırasında asansörün arızaya geçmesi ve kayması neticesinde; asansörde bulunan öğrencimiz asansör kabininden kendi imkânı ile çıkmıştır. Öğrencimiz tedbiren Rize Devlet Hastahanesine intikal ettirilmiştir. Yapılan kontroller sonucunda öğrencimizde herhangi bir yaralanma ve sağlık problemi bulunmamaktadır.

Öğrencimizin yaralandığına dair yayılan asılsız haberler üzerine yurtta kalan diğer öğrenciler yurt önüne toplanarak tepki göstermişlerdir.

Yurda bizzat gelen Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız öğrencilerle görüşmüş ve teskin etmiştir. Öğrencilerimiz tepkilerini ve taleplerini dile getirerek olaysız dağılmışlardır.

Vali Baydaş, yaptığı inceleme ve görüşmeler sonucunda konuyla ilgili olarak idari soruşturma başlatıldığını, Ayder Yurdu ve ilimizdeki tüm yurtların asansör, yemekhane ve diğer problemleri ile bizzat ilgileneceğini ve yaşanan bu olayla ilgili varsa sorumluların görevden el çektirileceğini ifade ermiştir.

Konu tüm yönleri ile valiliğimizce hassasiyetle takip edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar