İki hafta içinde KYK'lerde beş asansör faciası: Bu kez Rize Ayder Kız KYK Yurdu

İki hafta içinde KYK'lerde beş asansör faciası: Bu kez Rize Ayder Kız KYK Yurdu
Yayınlanma:
A+ A-
Rize Ayder Kız KYK Yurdu'ndaki asansör 9'uncu kattan düştü. Asansörde kaç kişinin olduğu bilgisi paylaşılmazken yaralıların hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Artı Gerçek - Rize Ayder Kız KYK Yurdu'nda asansörün 9. kattan düştü. Barınamıyoruz Hareketi'nin paylaştığı görüntülerde, telaşlı kalabalık görünürken henüz asansörde kaç kişinin olduğu gibi detaylar paylaşılmadı. Yaralanan öğrencilerin hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Barınamıyoruz Hareketi paylaşımda ise; "Bugün yine kaldığımız yurtta asansör düştü. Yine ihmal, yine arkadaşlarımız hastaneye kaldırılıyor. Artık yeter! Tüm KYK yurtlarında asansörler derhal denetlensin! Bu ülkenin gençleri yaşasın!" denildi.

Bina önündeki öğrencilere seslenen eden Vali Baydaş, öğrenci temsilcileri ile görüştüğünü söyledi.

Kazada yaralanan olmadığını ifade eden Baydaş, şöyle konuştu:

"Vali olarak söylüyorum; burada sorumlu olan arkadaşlarımızın görevden alınmasıyla ilgili, sorumluluk tespit ettiğim her arkadaşımın görevine son vereceğimi söylüyorum. Öğrenci arkadaşlarımla doğrudan temas kuracağım. Kendi telefonumu vereceğim. Yurdun her türlü problemi, asansörle ilgili sorunlar ifade edildi. Tamamıyla ilgili arkadaşlarınızla doğrudan iletişim kuracağım. Problemleri beraber çözeceğiz."

Gençlik ve Spor Müdürü Yıldız ise asansör düşmesiyle ilgili hiçbir öğrencinin sağlık problemi olmadığını dile getirerek, sadece asansörde kalan bir kişinin tedbir amacıyla hastaneye götürüldüğünü söyledi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar