Lice’de öldürülen Yıldırım'ın cenazesi alındı

Lice’de öldürülen Yıldırım'ın cenazesi alındı
Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı kırsal Nenyas Mahallesinde yapılan operasyonda öldürülen Mehmet Yıldırım’ın cenazesi Diyarbakır ATK'den alındı.

Artı Gerçek - Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı kırsal Nenyas Mahallesinde dün gece 22.00 sularında ablukaya alınan ve taranan evde öldürülen dört çocuk babası Mehmet Yıldırım’ın (45) cenazesi Diyarbakır Adli Tıp Kurumu’na (ATK) getirildi. ATK' de saatlerce bekletilen cenaze, aileye 20.00’da verileceği söylense de 21.30’da teslim edildi. Tüm gün aile yakınları ATK önünde ağıtlar yaktı.

Diyarbakır ATK önünde bekleyen aileye, Medeniyetler Beşiğinde Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma Dayanışma Birlik ve Kültür Derneği (MEBYA-DER), Adalet Nöbeti’nde yer alan tutsak yakınları, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Çiğdem Kılıçgün Uçar, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Diyarbakır Milletvekili Serhat Eren, DEM Parti ve DBP il, ilçe örgütü de destek verdi.

Yakınları, Yıldırım'ın cenazesini alarak öldürüldüğü Nenyas’a doğru yola çıktı.

DEM Parti ve DBP’li siyasetçiler ile aileye destek veren diğer kurumlar da defin işlemi için aile ile birlikte yola çıktı.

Yıldırım'ın vefatı sonrası İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Yıldırım’ın "Gri liste"de yer aldığını ve birçok olayda fail olduğunu iddia etmişti.

Yurttaşlar ise Yıldırım'ın sivil ve en küçük çocuğu 5 yaşında olmak üzere dört çocuk babası olduğunu söyleyerek Yıldırım'ın ve babasının evlerinin yılda birkaç kez askerler tarafından basıldığını aileye yönelik baskı halinin yeni olmadığını ifade etmişti. (MA)

Öne Çıkanlar