Mahir Günşiray'ın eşi Claude Leon 58 yaşında vefat etti

Mahir Günşiray'ın eşi Claude Leon 58 yaşında vefat etti
Yayınlanma:
A+ A-
Çocuk kitapları yazarı ve sahne tasarımcısı Claude Leon Günşiray vefat etti. Vefat haberi, "Sevmeyi bilen... Sevmeyi öğreten ruhu her daim bizimle kalacak" sözleriyle duyuruldu.

Artı Gerçek - Claude Leon Günşiray 58 yaşında vefat etti. Vefat haberi hem Günşiray'ın hem de Tiyatro Oyunevi'nin sosyal medya sayfasında yapılan bir paylaşımla duyuruldu.

Oyuncu Mahir Günşiray'la evli olan dekor-kostüm tasarımcısı, çizer Claude Leon Günşiray'ın vefatına ilişkin şu açıklama yapıldı:

"Tiyatromuzun sahne tasarım cadısı, beyni, emektarı; çocuk kitaplarının muhteşem yaratıcı çizeri, fotograf ve enstalasyon dehası; kocası Mahir Günşiray’ın yirmialtı yıldır ona her gece sarılarak yattığı kadını, aşkı, aklı, hayatı; kalbinin en değerli parçası oğlu Asya Birsel’in bir tanesi, incisi, sırdaşı, dert ortağı; Jean-Claude ve Nuria Leon’un sevgili biricik kızları; Laure ve Fabrice’in canı şahane espritüel kardeşi; Camille, Clemant ve Coline’nin tatlı halası, Lucille ve Alban’ın şeker teyzesi; tüm Leon ailesinin sevgilisi; Can Günşiray’ın cici annesi; Baluna’nın kaptan karısı, sadık, güvenilir çıpacısı; denizlerin meleği; -bu eşsiz ve özel kadını o kadar çok seven arkadaşı var ki, karada denizde havada, üç cihanda-, onların hepsinin unutulmaz varlığı; ben buradayım demeyen, kendini görünmez yapabilme yeteneğinin şahikası Claude Leon Günşiray artık bizimle birlikte değil.

Çok büyük bir boşluk… tarifsiz bir acı… her zaman sıcak bedeninin kokusu… sevmeyi bilen… sevmeyi öğreten ruhu her daim bizimle kalacak." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar