Mahir Ünal grup başkanvekilliğini Özlem Zengin'e devretti

Mahir Ünal grup başkanvekilliğini Özlem Zengin'e devretti
AKP Grup Başkanvekilliği'nden istifa eden Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, görevi Tokat Milletvekili Özlem Zengin'e devretti. Ünal, "Aslolan kendi inancınızın, kendi kutsalınızın, kendi değerlerinizin mücadelesini vermektir dedi.

Artı Gerçek- AKP Grup Başkanvekili görevinden istifa eden Mahir Ünal, bugün AKP Grup Başkanlığında devir teslim gerçekleştirdi. Grup başkanvekilliği görevini Tokat Milletvekili Özlem Zengin'e devretti.

İktidar partisinde grup başkanvekilliğinin yüksek çalışma gerektirdiğini söyleyen Ünal, "Önümüzde bütçe görüşmeleri var. Başörtüsü ile ilgili anayasa teklifimiz var. Bu konuda şimdiden yapacağı çalışmalarda kendilerine muvaffakiyet diliyorum" ifadelerini kullandı.

Makam ve mevkinin değil; görev ve sorumluluk bilinci olduğuna dikkat çeken Ünal, "Bugüne kadar yaptığımız bütün çalışmalarda görev ve sorumluluk bilinci ile hareket ettik. Şuna inanıyoruz ki aslolan dava adamı olmaktır. Aslolan kendi inancınızın, kendi kutsalınızın, kendi değerlerinizin mücadelesini vermektir. Hz Mevlana’nın söylediği gibi 'Bir insanın değeri onun amacı kadardır'. Onun için 'Yaşasın amaçlarımız, yaşasın mücadelemiz, değerlerimiz" dedi.

ZENGİN: ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİYLE İLGİLİ ÇALIŞMAYI BEN YÜRÜTECEĞİM

1,5 yıl önce yine bu odada görev değişimi yaptıklarını hatırlatan Zengin, "Mahir beyle benim çok özel bir hukukumuz var. 2005 yılından beri çok uzun yıllar beraber çalıştık. Biz anlık görevler, verilen pozisyonlarla onlarla bulunan insanlar değiliz diğer arkadaşlar gibi. Bu meseleyi kendi hayatımızın, inancımızın devamı olarak biliyoruz. Bizim nerede olduğumuz önemli değil kendi fikirlerimizi yaşatmak için gayret sarf ediyoruz. Benim için özellikle hayatımda başörtüsü mücadelesi muazzam bir alan teşkil ediyor. Anayasa değişikliği ile ilgili teklifimizin çalışmalarını önümüzdeki hafta ben yürüteceğim. Bunun da hayatın bir ikramı olarak düşünüyorum" diye konuştu. (DHA)

Öne Çıkanlar