Mahir Ünal'ın yerine Özlem Zengin getirildi

Mahir Ünal'ın yerine Özlem Zengin getirildi
Yayınlanma:
A+ A-
AKP Grup Başkanvekilliğinden istifa eden Mahir Ünal'ın yerine AKP Tokat Milletvekili Özlem Zengin getirildi.

Artı Gerçek- AKP Grup Başkanvekilliğinden istifa eden Maraş Millet vekili Mahir Ünal'ın yerine AKP Tokat Milletvekili Özlem Zengin getirildi.

Ünal'ın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, AKP Grup Başkanvekilliği görevinden istifa ettiğini açıklaması üzerine boşalan grup başkanvekilliği görevine ise AKP Tokat Milletvekili Özlem Zengin'in atandığı bildirildi.

Zengin, Temmuz 2018 - Mart 2021 tarihleri arasında AKP Grup Başkanvekilliği görevini yürütmüştü.

Zengin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Mahir Ünal’a teşekkür ederek, AKP grubunda millete hizmet için çalışmaya devam edeceğini belirtti.

ÖZLEM ZENGİN KİMDİR?

Serbest avukat olarak çalışan Özlem Zengin, medya alanında çalışmalar ve televizyon programları yaptı. 2003 yılında AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. 2005’ten itibaren İl Başkan Yardımcısı olarak Tanıtım ve Medya Başkanlığı görevini yürüttü. 2011 yılına kadar devam eden bu süreçte üç dönem İl Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 12 Mayıs 2012’de 3. Olağan İstanbul İl Kadın Kolları Kongresinde AKP İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığına seçildi ve Mart 2015 tarihine kadar bu görevini sürdürdü.

25. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. 2016-2018 yılları arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı olarak görev aldı. 27. Dönemde Tokat Milletvekili olarak seçilen Zengin, Temmuz 2018 - Mart 2021 tarihleri arasında AKP Grup Başkanvekilliği görevini yaptı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar