Mahmut Ustaosmanoğlu için cenaze töreni düzenlendi, törene Erdoğan da katıldı

Mahmut Ustaosmanoğlu için cenaze töreni düzenlendi, törene Erdoğan da katıldı
Yayınlanma:
Güncelleme: 24 Haziran 2022 17:38
A+ A-
İsmailağa Cemaati olarak adlandırılan grubun lideri Ustaosmanoğlu için Fatih'te cenaze töreni düzenlendi. Cenazeye, aralarında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da olduğu çok sayıda kişi katıldı.

Tedavi gördüğü hastanede dün ölen İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu için bugün Cuma namazının ardından cenaze töreni düzenlendi.

Cenazeye, aralarında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da olduğu 3 milyona yakın kişi katılırken, Ustaosmanoğlu'nun isteği üzerine kadınlar gitmedi.

Ustaosmanoğlu'nun cenazesi, Beykoz Yavuz Selim Mahallesi'ndeki evinin önünde helallik alınmasının ardından, büyük bir konvoy eşliğinde Fatih Camisi'ne götürüldü.

Fatih Camisi'nin bulunduğu Fevzipaşa Caddesi trafiğe kapatılırken camiye bağlanan tüm ara sokaklar, polis ekipleri tarafından bariyerlerle kapatıldı.

KAMUOYUNDAN TEPKİ VAR: BU NASIL ÂLİM?

Kadınların cenazeye gelmemesi hususunda dün Twitter üzerinden bir bildiri yayınlayan cemaateyse kamuoyundan tepki var.

 

 

Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü de törene katılanlar arasında yer aldı. Ustaosmanoğlu'nun öğrencisi olan Ünlü, töreni gözyaşılarıyla takip etti. Ustaosmanoğlu'nun, Ahıskalı Ali Haydar Efendi'nin yanına Edirnekapı Sakızağacı Mezarlığı'na defnedileceği aktarıldı.

 

 

 

Öne Çıkanlar