MAK Araştırma: İmamoğlu'na oy verenler ve vermeyenler arasındaki fark yüzde 3

MAK Araştırma: İmamoğlu'na oy verenler ve vermeyenler arasındaki fark yüzde 3
MAK Araştırmanın yaptığı ankette yerel seçimlerde İmamoğlu'na kesinlikle oy veririm diyenlerle oy vermem diyenler arasında sadece yüzde 3'lük fark görüldü.

Artı Gerçek - Bir önceki yerel seçimde 'İstanbul'u kazanan Türkiye'yi kazanır' diyen, partisinin son grup toplantısında da İstanbul'u kazanmak istediklerini yineleyen AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarının ardından seçim anketleri de ardı arkasına gelmeye başladı.

YÜZDE 28 İMAMOĞLU DEDİ

MAK Araştırma Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat'ın TGRT Anahaber'de paylaştığı son ankette bugün seçim yapılsa Ekrem İmamoğlu'na oy vereceklerini söyleyenlerin oranı yüzde 28 olarak görüldü.

AKP'nin İstanbul'da aday süreci tamamlanmışcasına çalışmalarına başladığını belirten Kulat, AKP'nin İmamoğlu karşısındaki başarısının göstereceği adaya bağlı olduğunu ifade etti. Kulat, "Ekrem imamoğlu'nun testinin değerlendirilebilmesi için süreçle ilgili değerlendirilmesinin yapılabilmesi için rakibinin de ortaya çıkması gerekiyor" dedi.

İmamoğlu'na kesinlikle oy vereceklerini söyleyenlerle, kesinlikle oy vermeyeceğini söyleyenler arasında sadece yüzde 3'lük farkın görüldüğü ankette seçmen tercihleri şöyle şekillendi:

Kesinlikle oy veririm: Yüzde 28

Oy veririm: Yüzde 15

Rakibe göre oy verme davranışım değişebilir: Yüzde 9

Kesinlikle oy vermem: Yüzde 25

Oy vermem: Yüzde 16

Kararsız / cevap yok: Yüzde 7

Öne Çıkanlar