Manavgat'ta 297 konutun kuraları çekildi

Manavgat'ta 297 konutun kuraları çekildi
Antalya Manavgat'taki orman yangınından etkilenenler için inşa edilen konutların kura çekimi yapıldı. Bölgede 900 konutun yapımının ise sürdüğü açıklandı.

Artı Gerçek - Antalya'da 28 Temmuz 2021'de çıkan yangında evleri zarar görenler için inşa edilen konutların kura çekimi bugün yapıldı. Manavgat'taki Ulukapı, Dikmen, Aksaz, Belenobası, Demirciler, Evrenseki, Gebece, Güzelyalı, Kalemler, Karaöz, Karavca, Yukarı Işıklar mahalleleri, Akseki'deki Kepezbeleni ve Gündoğmuş'taki Senir mahallesinden hak sahipleri için toplu alanlarda yapılan 297 konut kura çekimiyle teslim edildi.

Vali Ersin Yazıcı törende yaptığı konuşmada, yangın sürecinde zor günler geçirdiklerini hatırlatarak, "Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımızın ekibinin hızlı ve pratik çalışmaları sayesinde bugün yüzümüz gülüyor. Mağduriyetlerimiz giderildi. Bölgeye 330 milyon liraya yakın yardımda bulunuldu" dedi.

'45 MAHALLEDE HASAR TESPİTİ YAPTIK'

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdür Yardım Mustafa Bakır da yangın sonrasında Akseki, Alanya, Gündoğmuş ve Manavgat ilçelerinde 45 mahallede yangından etkilenen evlerin hasarlarını tespit ettiklerini söyledi.

TOKİ ile bölgede çalışma yaptıklarını vurgulayan Kurt, "900 konutun yapımı hızlı bir şekilde devam ediyor. Yerinde üretemediğimiz 297 konutumuzun kura çekimini gerçekleştiriyoruz. Daha önce yerinde ürettiğimiz, vatandaşlarımızın kendi arazisi üzerinde yaptığımız 193 konutu teslim etmiştik" diye konuştu. (AA)

Öne Çıkanlar