Maraş'ta konteyner kentte, akıma kapılıp öldü

Maraş'ta konteyner kentte, akıma kapılıp öldü
Maraş merkezli depremlerinin ardından konteyner kentte yaşamaya başlayan 64 yaşındaki Mehmet Çetindağlı, akıma kapılarak öldü. Olaya ilişkin soruşturma devam ediyor.

Artı Gerçek - Maraş'ta konteyner kentte vincin elektrik teline temas eden bomunun ucundaki kancaya dokununca akıma kapılan 64 yaşındaki Mehmet Çetindağlı, öldü.

Saat 15.30 sıralarında Yahya Kemal Mahallesi'ndeki "Sakarya Konteyner Kent'te meydana gelen olayda konteynerlerin yükseltilmesi için yapılan çalışmalarda, vincin bomu elektrik teline temas etti. Bu sırada çalışmaları izleyen Mehmet Çetindağlı, vincin bomunun ucundaki kancaya dokununca elektrik akımına kapıldı.

Bu sırada konteynere sıçrayan kıvılcımlar ise yangına neden oldu. İhbarla bölgeye çok sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Vücudunun büyük bölümü yanan Çetindağlı, hastanede hayatını kaybetti. Çetindağlı'nın yanan konteynerde eşi Ayşe Çetindağlı ile kaldığı, olay sırasında kadının yevmiye ile ekmek yapmak için köye gittiğini, acı haberi burada aldığı öğrenildi. Yangın itfaiye ekiplerince söndürülürken, vinç operatörü gözaltına alındı.

Dulkadiroğlu Kaymakamı Fatih Çelikkaya da konteyner kente gelerek ekiplerden bilgi aldı. Olaya ilişkin soruşturma sürüyor. (DHA)

Öne Çıkanlar