Marmara Denizi'nde lodos etkisini sürdürüyor: Feribot seferleri iptal edildi

Marmara Denizi'nde lodos etkisini sürdürüyor: Feribot seferleri iptal edildi
Marmara Denizi'nde bir haftadır etkili olan lodos deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor. Tekirdağ’da gemiler lodos nedeniyle limanda beklerken Bursa-İstanbul arası feribot seferleri iptal edildi.

Artı Gerçek - Marmara Denizi'nde yaklaşık bir haftadır etkili olan lodos deniz ulaşımını olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Tekirdağ’da yerli ve yabancı bandıralı 13 şilep ve tanker, hızı zaman zaman saatte 50 kilometreye ulaşan lodos nedeniyle beş gündür Tekirdağ limanı ve sahilinde bekliyor.

Lodos, balıkçıları da olumsuz etkiliyor. Rüzgar nedeniyle denize açılamayan balıkçılar, limanda bekliyor, ağlarını onarıyor.

Hava sıcaklığının 19 derece ölçüldüğü kentte, lodosun gün boyunca etkili olması bekleniyor.

BURSA İSTANBUL ARASI FERİBOT SEFERLERİ İPTAL EDİLDİ

Bursa’da ise Bursa Büyükşehir Belediyesince işletilen Bursa Deniz Otobüsü (BUDO) seferlerinden 4'ü kuvvetli lodos nedeniyle iptal edildi.

BUDO'nun internet sitesinden yapılan duyuruya göre, saat 13.30'daki Bursa (Mudanya)-İstanbul (Eminönü/Sirkeci), 14.00'teki İstanbul (Eminönü/Sirkeci)-Bursa (Mudanya) ve İstanbul (Eminönü/Sirkeci)-Armutlu (İhlas) ile 15.25'teki Armutlu (İhlas)-Bursa (Mudanya) seferleri gerçekleştirilemeyecek (AA)

Öne Çıkanlar