MasterChef'te geceye damga vuran olay: Tabağından plastik çıktı

MasterChef'te geceye damga vuran olay: Tabağından plastik çıktı
Yayınlanma:
A+ A-
MasterChef All Star'da kırmızı takım kaptanı Tolga'nın elde ettiği avantajla oyunu kırmızı takım kazandı. Bireysel dokunulmazlığı mavi takımdan kim aldı? Potaya hangi isimler gitti?

Artı Gerçek - MasterChef All Star'da haftanın birinci dokunulmazlık oyununda şefler yarışmacılardan Doğu Ekspresi'nin geçtiği illere ait yemek menüsü istedi. Gecenin menüsünde ise Sazan balığı köftesi (Ankara), Tuvalak (Kırıkkale), Nevzine (Kayseri), Pehli (Sivas), Pirpirim aşı (Erzincan), Kesme çorbası (Erzurum), Kars böreği vardı.

Kaptanlık düellosunda avantaj kazanan Tolga ilk oyunun menüsünü öğrenme hakkına sahip olmuştu. Menüyü bilerek ilk yarışa çıkan kırmızı takıma karşılık mavi takım +1 oyuncu avantajını kullanmak istiyordu. Ancak mavi takımdan Alican'ın elinde hastalığından ötürü rahatsızlık durumu değiştirdi. Alican tek eli ile yemek çıkarmak zorunda kaldı. Şeflerin verdikleri süre sonunda ise dokunulmazlığı kırmızı takım kazandı.

Öte yandan Dilara'nın tabağından plastik çıkması ise geceye damga vurdu.

Dokunulmazlık oyununu kaybeden mavi takım yarışmacıları gecenin ikinci etabında bu kez siyah önlüklerini giyerek bireysel dokunulmazlık için tezgah başına geçti. Bu turda şefler yarışmacılardan ''shepherd's pie'' yemeğini istedi.

Verilen süre ise 45 dakika oldu. Süre sonunda en iyi tabağı yapan isimler, Ayaz, Barbaros ve Cemre oldu. Gecenin sonunda ise bireysel dokunulmazlığı Cemre kazandı.

Cemre eleme potasına Dilara'yı gönderdi. Daha sonra da eleme oylaması yapıldı. Oylamada en çok ismi çıkan yarışmacı Ayaz oldu. Böylece dün gece MasterChef'te eleme adayları Dilara ve Ayaz olarak belirlendi.

Öne Çıkanlar