Mehmet Ağar: Benim korkacak hiçbir şeyim yok, bunu devlet de bilir

Mehmet Ağar: Benim korkacak hiçbir şeyim yok, bunu devlet de bilir
Yayınlanma:
Güncelleme: 12 Mayıs 2021 12:11
A+ A-
'Ben alnı açık gezerim. Böyle olduğumu devlet de, millet de bilir. Bu söylentilerin üzerine atlayan siyasetçiler, gazetecilerin yaptığı Türkiye'nin aleyhine düşmanlık yapmaktan başka nedir?'

Hakkında "organize suç örgütü yöneticisi ve üyesi olmak" suçlamasıyla soruşturma başlatıldıktan sonra devlet kademelerinde bulunmuş kişilerle ilgili çeşitli açıklamalar yapan ve itiraflarda bulunan Sedat Peker’in işaret ettiği isimlerden olan eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’dan açıklama geldi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, 'derin devletin başı’ dediği eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’la ilgili önemli iddialarda bulunmuştu. Peker, 1996 yılında Kıbrıs’ta faili meçhul bir cinayete kurban giden Kutlu Adalı ile ilgili Ağar’ı işaret etmiş, başka bir açıklamasında da Mehmet Ağar’ın oğlu AKP Milletvekili Tolga Ağar'ın cinsel saldırısına maruz bırakıldığını söyleyerek şikayetçi olan genç bir gazeteci kadının, bir gün sonra evinde ölü bulunduğunu anlatmıştı.

Peker’in ‘FETÖ’den ceza alıp tahliye edilen Palmali Holding’in sahibi Mübariz Mansimov Gurbanoğlu’na kumpas kurmakla da suçladığı Ağar, Sözcü’den Saygı Öztürk’e yaptığı açıklamalarda, kendisi hakkındaki iddialardan sadece lüks yat limanı olan Bodrum Yalıkavak Marina ile ilgili olanlara yanıt verdi. Ağar, ‘alnının açık olduğunu’ öne sürdü ve "Kimseden korkum yok" dedi.

Peker’in bahsettiği, Bodrum Yalıkavak Marina’ya tehditle el koyduğu iddialarına yanıt veren ve aynı zamanda marinanın yöneticisi olan Ağar’ın açıklamaları şöyle:

‘BENİM KORKACAK HİÇBİR ŞEYİM YOK, BUNU DEVLET DE BİLİR’

"Devlet hizmetinden ayrılalı 25 yıl, siyaseti bırakalı da 15 yıl oldu. Dokunulmazlığım yok. Devlet benimle ilgili istediği araştırmayı istediği zaman yapar. Bunun için herhangi bir engel yok. İnsan yaptığından korkar, yapmadığından değil. Benim çok şükür korkacak hiçbir şeyim yok.

Ben alnı açık gezerim. Böyle olduğumu devlet de, millet de bilir. Benden, ehli namus olan, ehli vatan olan kimse şikayetçi olmaz. Ama son dönemlerde Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve PKK siteleri marina ve benimle ilgili yalan haberler üretiyor. Bunlar karşılık bulmuyordu. Şimdi farklı taktikler uygulanıyor. Beni gündeme getirmelerinin asıl nedeni de bizi buradan uzaklaştırmak. Bizi buradan uzaklaştırınca yapılacak olan da belli: Buraya mafya çökecek. Bugün eğer mafya buraya giremiyorsa bizim burada olmamızdandı."

AĞAR İÇİN BODRUM YALIKAVAK MARİNA BİR ‘DÖVİZ MAKİNASI’

"Burası, dünyanın, Akdeniz'in en önemli marinasıdır. Bu marina döviz makinesidir. Buraya gelen yatlarda prensler, devlet başkanları, dünyanın bilinen iş insanları var. Dünyanın sayılı milyarderleri gelip Türkiye'de bir ay kalıyorlar. İngiltere'nin ünlü yat dergisi, en iyi mega yat marinası olarak burayı seçti. Buraya gemi değil, yatlar geliyor. Prensler, dünyanın sayılı zenginleri mi uyuşturucu taşıyor? Roman Abramoviç mi, Katar prensi mi, Suudi yetkililer mi kaçakçılık yapacak, uyuşturucu sokacak. Kimin geldiği belli. Devletin polisi, sahil güvenliği var."

SİYASETÇİ VE GAZETECİLERİ ‘TÜRKİYE DÜŞMANI' İLAN ETTİ

Ağar, kendisine yönelik eleştirileri ‘Türkiye düşmanı’ ifadeleriyle hedef alarak "Bu söylentilerin üzerine atlayan siyasetçiler, gazetecilerin yaptığı Türkiye'nin aleyhine düşmanlık yapmaktan başka nedir? Bu düşmanlığı yapan, dedikodunun üzerine atlayanlara yazıklar olsun. Beni tanıyan bazı gazeteci ve siyasetçilerin tutumuna üzüldüm. Yazıklar olsun onlara" ifadelerini kullandı.

‘DÖVİZ MAKİNASI’ OLARAK GÖRDÜĞÜ BODRUM YALIKAVAK MARİNA’YA ‘TEHDİTLE EL KOYDUĞU’ İDDİASINA YANIT

Mehmet Ağar, yine Peker'in iddia ettiği, Azerbaycan kökenli Türkiye vatandaşı Mübariz Gurbanoğlu'na ait Bodrum Yalıkavak Turizm ve Yat Limanı'na tehditle el koyarak 'çöktüğü' iddiasına ise şöyle yanıt verdi:

"Madem tehditle el koydumsa, bu kişinin tehdit davası açması gerekirdi. Madem tehdit, zorlama varmış niye dava açılmamış. Bu marinanın biz bir tarafında yokuz. Rica üzerine profesyonel yönetici olarak buradayım. Devletin bütün kayıtlarında buradaki konumum bellidir. Utanç verici, saçma sapan iddia ve isnatlarla suçlama konusu yapmak utanç vericidir."

‘24 SAAT KORUNAN BİRİYİM’

"Yıllarca terörle mücadele etmiş, bütün terör örgütlerinin hedefinde olan, her adımı devlet tarafından bilinen, 24 saat korunan kişiyim. Bu kadar kör gözle bakan insanlarda mantık diye de bir şey yok."

GURBANOĞLU’NUN KENDİSİNİ FETHULLAH GÜLEN’E AĞAR’IN GÖTÜRDÜĞÜ İDDİASI

Gurbanoğlu’nun kendisini Fethullah Gülen'e Mehmet Ağar'ın götürdüğü iddiasına ilişkin ise Ağar şunları söyledi:

"Mübariz Gurbanoğlu, Fethullah Gülen'e bir kez değil, devamlı gidiyordu. En az 10 sefer gittiğini ben biliyorum. Benim uçağım yok. Fethullah Gülen'le bağlantım yok. Onun Fethullah Gülen'e yakınlığı biliniyordu."

Saygı Öztürk, Ağar’a başka sorular da yönelttiğini "Ancak, şu aşamada önemsediği konu marina olduğu için diğer sorulara cevap vermedi" diye yazdı.

Öztürk, Ağar’ın, marinayla ilgili hisse devir sözleşmesi ve diğer ayrıntıları anlattığını ve hisse devir sözleşmesinin 03.02.2016 tarihli olduğunu söylediğini de aktardı.

Ağar’ın "Mubariz Gurbanoğlu, 2017 yılı Ekim ayında, yani sözleşmeden neredeyse iki yıl sonra, sözleşmenin iptali ve hisselerini geri almak için Bodrum Asliye Ticaret Mahkemesi'nde dava açtı, ancak davası reddedildi. Haksız dava ve tedbir kararı için Mubariz Gurbanoğlu'na açtığımız tazminat davası ise devam etmektedir" dediğini ekledi.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar