Melih Gökçek Bulvarı'nda yol çöktü: Dere yatağına yapılmış

Melih Gökçek Bulvarı'nda yol çöktü: Dere yatağına yapılmış
Ankara Yenimahalle'de bulunan Melih Gökçek Bulvarı'nda 5 metre çapında ve 10 metre derinliğinde çukur oluştu. Bir esnaf, 2013 yılında da aynı olayın yaşandığını belirterek "Burada bir dere yatağı mevcut" dedi.

Artı Gerçek - Ankara'nın Yenimahalle ilçesindeki Melih Gökçek Bulvarı'nda göçük meydana geldi. Saat 10.00 sıralarında yaşanan olayda, 5 metre çapında ve 10 metre derinliğinde çukur oluştu.

DHA'nın aktardığına göre, çökmenin, dere yatağının üstüne yapılan yolun altında kanalizasyon sularının birikmesi nedeniyle oluştuğu iddia ediliyor. Çukur nedeniyle bulvar araç trafiğine kapatılırken, belediye ekipleri tarafından bulvarda onarım çalışması başlatıldı.

ankara2.jpg

'ÇÖKMELER BUNDAN SONRA DA OLACAK'

Esnaf Murat Akçeşme, 2013 yılında da aynı olayın yaşandığını belirterek, "O zaman bir vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Burada bir dere yatağı mevcut. Bu nedenle zaman zaman çökmeler meydana geliyor" dedi. Akçeşme, "Bundan sonra da olacaktır. Bunun önlemi alınmalı. Allah'tan şansımıza bir kaza olmadı. Yol çöktü ve yukarıya doğru su çıktı. Yakınında bir araç vardı, arkadaş hemen durdu. Gerekli çalışmalar yapılıyor" diye konuştu.

İsmini Ankara'nın eski AKP'li belediye başkanından alan Melih Gökçek Bulvarı, 2003 yılında açılan İvedik Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunuyor. (DHA)

Öne Çıkanlar