Meteoroloji'den fırtına ve sağanak uyarısı

Meteoroloji'den fırtına ve sağanak uyarısı
Bursa ve Balıkesir için Meteoroloji sarı alarm verdi. Marmara'nın güneyinde kısa süreli fırtına bekleniyor. 5 bölgede ise fırtına ve sağanak var.

Artı Gerçek - Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hava tahmin raporuna göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, Akdeniz ile Antep, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Antalya'nın doğusunda yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Türkiye genelinde rüzgarın saatteki hızının 60 km olacağı belirtildi. Bursa ve Balıkesir için Meteoroloji sarı kod (tahmin edilen meteorolojik hadise olağan dışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli davranılması uyarısı) verdi. Marmara'nın güneyinde kısa süreli fırtına bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin biraz üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar