Meteoroloji'den kuvvetli sağanak yağış uyarısı: Batı'da sıcaklık 5 derece azalacak

Meteoroloji'den kuvvetli sağanak yağış uyarısı: Batı'da sıcaklık 5 derece azalacak
Meteoroloji'nin son hava durumu raporuna göre bugün 5 ilde sağanak yağışlar görülecek. 8 il içinse kuvvetli yağış uyarısı yapıldı.

Artı Gerçek - Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son hava durumu tahminlerine göre bugün kuzey, iç ve batı kesimleri parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak.

Marmara, Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Çorum ve Ardahan çevreleri, Akdeniz’in Toroslar kesimi ile Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’in iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Çanakkale, Tekirdağ, Balıkesir ve Kütahya çevreleri ile İstanbul'un batısı, Manisa'nın kuzeydoğusu, Edirne ve Bursa'nın güney kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının Batı kesimlerde yağışla birlikte 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle hafif, ara sıra orta kuvvette, Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar