Meteoroloji’den uyarı: Marmara ve Kuzey Ege'de yarın fırtına bekleniyor

Meteoroloji’den uyarı: Marmara ve Kuzey Ege'de yarın fırtına bekleniyor
Yayınlanma:
A+ A-
Meteoroloji, yarın Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetli rüzgar ve fırtına beklendiğini açıkladı. Bozcaada ve Gökçeada'da fırtına nedeniyle yarın bazı feribot seferleri yapılamayacak.

Artı Gerçek - Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden (MGM), yarın, Marmara Bölgesi için kuvvetli rüzgâr uyarısı yapılarak, olası olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

MGM İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nce yapılan açıklamada, rüzgârın yarın bölge genelinde (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova) güney ve güneybatı yönlerinden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesinin beklendiği kaydedildi.

Yetkililer, soba ve doğal gaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi, ulaşımda aksamalar, ağaç ve direklerin devrilmesi ve çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

BOZCAADA VE GÖKÇEADA'DA YARIN BAZI FERİBOT SEFERLERİ YAPILAMAYACAK

Geyikli-Bozcaada ve Kabatepe-Gökçeada hattında yarın yapılması planlanan bazı feribot seferleri fırtına nedeniyle iptal edildi.

Çanakkale Boğazı ile adalar hattındaki ulaşımı sağlayan GESTAŞ Deniz Ulaşım AŞ'den yapılan açıklamaya göre, fırtına nedeniyle yarın Kabatepe-Gökçeada hattındaki tüm seferler iptal edildi.

Bozcaada'dan Geyikli'ye saat 08.00'de, Geyikli'den Bozcaada'ya ise saat 09.00'da sefer yapılacak. Geyikli'den 08.00, 11.00, 15.00 ve 19.00, Bozcaada'dan da 07.00, 10.00, 14.00 ve 18.00'deki seferler gerçekleştirilemeyecek.

Diğer güzergahlarda ulaşım normal devam edecek.

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar