Metin Uca'nın cenazesinde provokasyon: Tepkiler üzerine alandan kaçtılar

Yayınlanma:
A+ A-
Sunucu ve yazar Metin Uca için Ankara'da cenaze töreni düzenlendi. Tören sırasında iki kişi provokasyonda bulundu; cenazeye katılanlar ve Uca'nın yakınları tepki gösterince alandan ayrıldılar.

Artı Gerçek - Sunucu, tiyatrocu ve yazar Metin Uca son yolculuğuna uğurlanırken, Ankara'da düzenlenen tören sırasında iki kişi provokasyonda bulundu. Uca'nın yakınları ve cenazeye katılanlar alandan kovarak uzaklaştırdı.

İstanbul'da yoğun bakım servisinde tedavi gördüğü hastanede vefat eden Metin Uca'nın naaşı, Ankara Kocatepe Camisi’ne getirildi.

Uca’nın naaşı, burada kılınacak cenaze namazının ardından Kocatepe Mezarlığı’na defnedilecek.

CENAZESİNDE PROVOKASYON

Metin Uca için cenaze namazının kılındığı sırada bir grubunu "Camiye getirilmeyi istemiyordu" diyerek bağırdığı duyuldu. Bunun üzerine cenazeye katılanlar ve imam tepki gösterdi.

Yurttaşlar, "Utanmazlar, terbiyesizler, olay çıkarıyorlar" diyerek tepki gösterdi. Gericiler, yurttaşların tepkisinin ardından alandan uzaklaştı. Namaz kılanların arkasından bir grubun ise yuhalamaları yine imamın araya girmesiyle son buldu.

İstanbul'da yoğun bakım servisinde tedavi gördüğü hastanede vefat eden sunucu ve yazar Metin Uca son yolculuğuna uğurlanacak.

YAKILMAK İSTEDİĞİNİ SÖYLEMİŞTİ

Metin Uca, daha önce konuk olduğu bir programda ölümden korkmadığını ve güzel öleceğini düşündüğünü belirterek vasiyetinden bahsetmişti.

Yakılmak istediğini söyleyen Uca’nın vasiyeti şöyle:

“Burası özgür bir ülke olsa yakılarak ölmek isteyenlere de saygı duyulurdu. Ama ne yazık ki böyle bir şansımız yok. Yakılarak ölmek ve küllerimin de İstanbul Boğazı’ndan serpilmesini istiyorum. Ne yazık ki böyle bir şansım yok. İki yüzlü cenaze törenlerini istemediğim için yakılarak ölmeyi çok istiyorum. Umarım dostlarım ve bu konuda bıraktığım vasiyet çerçevesinde bunu yaparlar. Tören istemiyorum çünkü. Hatırlanmak istemiyorum.”

Öne Çıkanlar