Metropoll anketi: Yüzde 59 'Erdoğan Esad'la görüşsün' diyor

Metropoll anketi: Yüzde 59 'Erdoğan Esad'la görüşsün' diyor
Metropoll Araştırma, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Beşşar Esad ile görüşmesi hakkında kamuoyunu yokladı. Ankete katılanların yüzde 59'u Erdoğan-Esad görüşmesinden yana.

Artı Gerçek- Metropoll Araştırma şirketi, 13-18 Aralık’ta “Erdoğan sizce Esad’la görüşmeli mi?” sorusuna ilişkin bir anket düzenledi. Şirketin yöneticisi Özer Sencar, anket sonuçlarını sosyal medya hesabından paylaştı.

Araştırma şirketinin düzenlediği ankette, “Erdoğan sizce Esad’la görüşmeli mi?” sorusuna verilen cevaplara göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’la görüşmesini isteyenlerin oranı yüzde 59.

Sencar'ın paylaşımındaki anket sonuçları şu şekilde:

Evet: Yüzde 59

Hayır: Yüzde 28,9

Fikrim yok/Cevap yok: Yüzde 12,1

Suriye savaşının başladığı 2011’den bugüne Esad yönetimine karşı muhalif gruplara destek veren Erdoğan, son zamanlarda Esad’la görüşmek istediğine dair mesajlar verdi. AKP Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda, Türkiye-Suriye ilişkileri hakkında konuşan Erdoğan, "Rusya-Türkiye-Suriye olarak savunma bakanlarımızın bir araya gelişleriyle bir süreç başlattık. Dışişleri bakanlarımızı üçlü olarak bir araya getireceğiz. Daha sonra da gelişmelere göre liderler olarak bir araya geleceğiz. Derdimiz bölgedeki sükuneti sağlamak, bölgede barışı egemen kılmak" demişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar