MHP'den BİM İcra Kurulu Üyesi Aykaç'a: Ahlaksız ve edepsiz hortumcu

MHP'den BİM İcra Kurulu Üyesi Aykaç'a: Ahlaksız ve edepsiz hortumcu
Yayınlanma:
A+ A-
MHP'li Semih Yalçın, BİM CEO’su Aykaç'ın yaptığı açıklama sonrası sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Yalçın, ‘Halkın ihtiyaç duyduğu temel gıda ürünlerine her hafta insafsızca zam yapan haramzadelerin, artık amansız hasmıyız’ dedi.

Artı Gerçek-Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı ve BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasındaki polemik büyüyor.

Aykaç, zincir marketlerin ‘FETÖ’yle ilişkilerinin araştırılması gerektiğini söyleyen Bahçeli’ye sert yanıt verdi. Aykaç, “FETÖ ile bizi tehdit eden parti liderlerine söyleyeceklerimiz var. Bu ülkenin güzel insanları sizlerin yalanlarına hiçbir şekilde itibar etmediler” dedi.

Bu açıklamanın ardından Aykaç’a MHP’den yanıt geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Aykaç’ı hedef aldı.

Yalçın, “Yıllardır halkın sırtına kene gibi yapıştıkları vatandaşın kanını emen asalaklar, bundan böyle MHP’yi karşılarında bulacaklar” dedi.

‘BAHÇELİ TARAFINDAN İFŞA EDİLMESİNDEN ÖTÜRÜ SALYALARINI AKITMIŞ’

Fiyatlarla keyfi olarak oynayıp hayat pahalılığını körüklediğini söyleyen Yalçın, şunları söyledi:

“BİM İcra Kurulu Üyesi sıfatını taşıyan Galip Aykaç nam ahlaksız ve edepsiz hortumcu, piyasa spekülasyonuyla ceplerini dolduran bazı süpermarketlerin kirli oyunlarının Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli tarafından ifşa edilmesinden ötürü salyalarını akıtmış.

Yıllardır halkın sırtına kene gibi yapıştıkları vatandaşın kanını emen asalaklar, bundan böyle MHP’yi karşılarında bulacaklar.

‘HER HAFTA İNSAFSIZCA ZAM YAPAN HARAMZADELERİN, ARTIK AMANSIZ HASMIYIZ’

Uzunca bir süredir petrol fiyatları düşüşte iken, enflasyonun ateşi düşme eğilimindeyken, döviz kuru yatay seyir izlerken; halkın ihtiyaç duyduğu temel gıda ürünlerine her hafta insafsızca zam yapan haramzadelerin, artık amansız hasmıyız.

Fiyatlarla keyfî olarak oynayıp hayat pahalılığını körükleyen, akıllarınca halkı infiale ve kaosa sevk ederek iktidarı düşürme planları yapan, bitip tükenmek bilmeyen kazanma hırslarıyla FİYAT TERÖRÜ yaratan FETÖ yanlısı siyaset ve piyasa simsarlarına aman vermeyeceğiz.

‘KURSAKLARINDAN ÇIKARACAĞIZ’

Piyasadaki olağan dışı fiyat artışlarının müsebbip ve müşevviki bazı süpermarketlerin ortak hareket ederek halkın ekmeğine uzattıkları haris ve tecavüzcü elleri kıracağız. Halkın hakkını, haram kâr istiflenmiş kursaklarından çıkaracağız.

(son)- Kirli ellerini cebimizden çekmeyen, Kırk Haramiler misali her köşe başını tutan, FETÖ’vari çıkar ortaklığı oluşturarak bize tuzak kurmaya yeltenen bazı süpermarketlerin spekülatör sahipleriyle yöneticilerine karşı aziz milletimizi uyanık olmaya davet ediyoruz."

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar