MHP'li Belediye'den BİM şubesine mühür

MHP'li Belediye'den BİM şubesine mühür
Yayınlanma:
A+ A-
Mersin Toroslar Belediyesi, BİM Marketlere ait bir şubeyi mühürleyerek faaliyetini durdurdu. Belediye başkanı Yılmaz, "Haksız kazanç sağlayanlara asla fırsat verilmeyecektir” dedi.

Artı Gerçek- Mersin Toroslar Belediyesi, Zabıta Müdürlüğü ve Ruhsat Denetim ekipleri, Yusuf Kılıç Mahallesi’nde bulunan BİM şubesini uygun şartları taşımadığı, eksik evrak beyan ettiği gerekçesiyle mühürleyerek faaliyetini durdurdu.

Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı ve BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasındaki polemiğin ardından zincir marketlerden BİM'e yönelik operasyon ve denetimler sürüyor.

MHP'li Mersin Toroslar Belediyesi, BİM Marketlere ait bir şubeyi mühürleyerek faaliyetini durdurdu. Belediye, “Verilen süre içerisinde çalışma ruhsatı almayan ve işletmeye uygun olmayan işyerleri hakkında yasal müeyyide uygulayarak, haksız kazanca taviz vermiyoruz” açıklaması yaptı.

Birgün'den Abidin Yağmur'un haberine göre; Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, zabıta ekiplerinin fahiş fiyat ve haksız kazanç sağlayanlara karşı denetimlerini sürdürdüğünü söyledi.

Haksız rekabet ve usulsüz kazanç sağlamaya yönelik satış yapan işletmeler hakkında ilgili kanun ve yönetmeliğe istinaden yasal işlem uyguladıklarını belirten Başkan Yılmaz; “Zabıta ve ruhsat denetim ekiplerimiz, bu kapsamda uygun şartları taşımadığı gerekçesiyle Yusuf Kılıç Mahallemizdeki bir zincir marketi mühürleyerek faaliyetini durdurmuştur. Bu denetimleri, vatandaşlarımızın alışverişlerini sağlıklı ve güvenli bir ortamda yapmaları için gerçekleştirmekteyiz. Haksız kazanç sağlayanlara asla fırsat verilmeyecektir” dedi.

NE OLMUŞTU?

İktidara yakın görülen BİM'in CEO'sunun Gıda Perakendecileri Derneği Başkanlığı'ndan istifasıyla sonuçlanan süreç, iktidarın gıda fiyatlarındaki artıştan marketleri sorumlu tutmasıyla başladı. MHP lideri Bahçeli, enflasyon etkisiyle oluşan fahiş fiyatlardan zincir marketleri sorumlu tuttu ve zam yapan zincir marketlerin ‘FETÖ’yle bağlarının araştırılmasını' önerdi.

Bu açıklamadan sonra Ocak 2019’dan beri derneğin başkanlığını yürüten Aykaç, “FETÖ terör örgütüyle bizi tehdit eden parti liderlerine söyleyeceklerimiz var. Bize bakarak 'ya bir tuğla da ben koyayım bu binanın temel taşına' demeyen, bir tane dikili ağacı olmayan insanlar sizlere ve bizlere bu yakıştırmayı yapıyorlar. Bre ahlaksızlar, bre densizler sizlere bundan sonra sizin tonunuzda cevap vereceğim bilesiniz” şeklinde sert ifadeler içeren bir açıklama yaptı.

Aykaç’ın açıklamasından sonra farklı kesimlerden aynı sertlikte cevaplar hatta tehditler geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, sosyal medyada yaptığı paylaşımlarda isim verip, "Vatandaşın kanını emen asalaklar" diyerek Aykaç'ı hedef aldı. Suç örgütü liderliğinden tutuklanan, Alaattin Çakıcı ile birlikte tahliye edilen Kürşad Yılmaz da Aykaç'a yönelik tehdit içerikli mesajlar paylaştı. Dernek yönetimindeki Şok Marketler ise yazılı bir açıklama yaparak Aykaç’ın yönetim kurulu kararı olmadan bu açıklamayı yaptığını bildirdi ve istifa etmesini istedi. (Kaynak)

Öne Çıkanlar