MHP'li Büyükataman, Demirtaş'ın kitabını tanıtan gazeteciyi hedef gösterdi

MHP'li Büyükataman, Demirtaş'ın kitabını tanıtan gazeteciyi hedef gösterdi
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Halk TV yayınında Selahattin Demirtaş’ın yeni kitabını tanıtan gazeteci Serhan Asker’i hedef göstererek, 'terör propagandası' yapmakla suçladı ve deprem bölgesinden uzak tutulmasını istedi.

Artı Gerçek - Halk TV sunucusu Serhan Asker'in depremzedelerin sorunlarını aktarmak için gittiği Adıyaman’da Demirtaş’ın son öykü kitabı ‘Dad’dan bahsetmesini RTÜK'ün yanı sıra MHP Genel Sekreteri İsmail Büyükataman da hedef aldı. Demirtaş'ın kitabından bahsedilmesini "terörist propagandası" ve "yağmacılık" olarak lanse eden Büyükataman, gazeteci Asker'i ise "Bölgeden uzak tutulmalı" sözleriyle hedef gösterdi. Büyükataman, ayrıca Demirtaş'ın kitabından bahsetmenin 'çocuk istismarı' olduğunu savundu.

Büyükataman'ın Selahattin Demirtaş'ı ve Halk TV sunucusu Serhan Asker'i hedef aldığı paylaşımları şöyle:

ÇOCUK İSTİSMARI OLDUĞUNU SAVUNDU

“Devletimiz ve milletimiz omuz omuza depremin yaralarını sarmaya çalışırken CHP’nin yandaş kanalı Halk TV’nin fırsatçılık yaparak depremzede çocuklara bir teröristin propagandasını yapması düpedüz yağmacılıktır.

Depremi fırsata çevirip terör propagandası yapan, çocuklarımızın istismar etmeye, tertemiz zihinlerini kirletmeye yeltenen bu kepaze anlayış kesinlikle bölgeden ve çocuklarımızdan uzak tutulmalı, çocuklarımızı istismar etmelerine izin verilmemelidir.”

NE OLMUŞTU?

Halk TV sunucusu Asker, depremzedelerin sorunlarını aktarmak için Adıyaman’a gitmişti. Asker, depremler ve selden etkilenen Adıyaman’dan yaptığı canlı yayında, Demirtaş’ın son öykü kitabı ‘Dad’dan bahsederek, keyifle okuduğunu söylemiş ve şunları eklemişti:

“Selahattin Demirtaş cezaevinde beşinci kitabını yazdı herhalde. Üretim, üretim, üretim. Yazıyor Selahattin Demirtaş. Bize gönderdiği ‘Dad’ öykü kitabı, büyük bir keyifle okudum ben. Teşekkür ediyoruz bu inceliği düşündüğü için Sayın Selahattin Demirtaş’a. Aynı zamanda cezaevinde tutuklu bulunan özgürlük mücadelesi veren herkesi de buradan kucaklıyoruz. Deprem bölgesinden bütün halkımızın selamlarını, cezaevinde özgürlüğünü arayan tutuklulara, hükümlülere gönderiyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar