MKE Roket ve Patlayıcı Fabrikası'nda ölen işçilerin kimlikleri belli oldu

MKE Roket ve Patlayıcı Fabrikası'nda ölen işçilerin kimlikleri belli oldu
Yayınlanma:
A+ A-
MKE Roket ve Patlayıcı Fabrikası'nda sabah saatlerinde meydana gelen patlamada ölen işçilerin kimlikleri tespit edildi. Ölen işçilerin vücut bütünlüğünün bozulmuş olmasından dolayı yakınları DNA örneği verdi.

Artı Gerçek - Ankara'nın Elmadağ ilçesindeki Makine ve Kimya Endüstrisi'ne (MKE) ait Roket ve Patlayıcı Fabrikası'nda meydana gelen patlamada ölen beş işçinin kimlikleri belli oldu. Patlamada Petrol İş üyesi işçilerden Mehmet Kutlu, İbrahim Özdemir, İhsan Küçükerdem, Ahmet Ünal ve Fırat Elverir vefat etti.

Vefat eden işçilerin aileleri, ölen yakınlarının vücut bütünlüğünün bozulması nedeniyle Elmadağ Devlet Hastanesi'ne giderek DNA örneği verdi. İşçilerin evlerinin önlerine ise taziye çadırları kuruldu.

BAKAN GÜLER, FABRİKADA İNCELEME YAPTI

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, patlama sonrası Hatay'daki programını yarıda keserek Ankara'ya döndü. Fabrikada inceleme yaparak bilgi alan Güler şu açıklamayı yaptı:

"İlgili kurumlarımız ilk andan itibaren adli ve idari soruşturma için gerekli bütün faaliyetleri icra ettiler. Cumhuriyet Başsavcılığımız önce iki savcı arkadaşımızı tahsis etmişti, sonra iki savcı daha görevlendirerek bu çalışmalarını takviye ettiler. Bundan sonra elde edilen her türlü bilgi kamuoyuyla paylaşılacaktır. Başımız sağ olsun."

adsiz-tasarim-27.jpg
siz-tasarim-27.jpgad

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Elmadağ Cumhuriyet Başsavcılığı, Makine ve Kimya Endüstrisi (MKE) Roket ve Patlayıcı Fabrikası'nda beş işçinin öldüğü patlamaya dair soruşturma başlattı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

"10 Haziran 2023 günü saat 08.50 sıralarında Elmadağ ilçemizde faaliyet gösteren MKE Barutsan Fabrikası içerisinde meydana gelen patlama ve 5 işçinin ölmesine ilişkin olayla ilgili olarak Elmadağ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından derhal iki Cumhuriyet savcısı görevlendirilmiş olup bizzat olay yerinde inceleme ve tespitlere başlamışlardır. Olayın adli boyutu tüm yönleriyle araştırılmakla soruşturma titizlikle sürdürülmektedir." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar