Muharrem Sarıkaya'dan şiddet gören gazeteci anlattı: Yayından sonra da Fatma Şahin azarlamış

Muharrem Sarıkaya'dan şiddet gören gazeteci anlattı: Yayından sonra da Fatma Şahin azarlamış
Yayınlanma:
Güncelleme: 21 Aralık 2021 14:37
A+ A-
AKP'li Fatma Şahin, şiddet gören gazeteciyi ve ekibini azarlamış: 'Bizi belediye çalışanı sanarak ‘Neden işinizi doğru yapmıyorsunuz. Böyle bir duruma düşürdünüz’ gibi ifadeler kullandı.'

Habertürk Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya’nın tokat attığı İHA muhabiri Ahmet Demir, kamera arkasında yaşanan şiddete tepkisiz kaldığı için eleştirilen AKP’li Antep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in de yayın sonrası kendilerini azarladığını açıkladı.

Gazeteciye şiddetin ortaya çıkması sonrası gelen büyük tepkinin ardından görevinden istifa eden Habertürk Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya’nın Antep’teki çekim esnasında İHA muhabiri Ahmet Demir’e saldırmasının yankıları sürüyor.

İHA bünyesinde 4 yıldır muhabirlik yapan 24 yaşındaki Ahmet Demir, ülkenin gündemine oturan saldırıyı Türkiye gazetesine anlattı. Demir, yaşananları şöyle aktardı: "Biz bir gün öncesinden bütün teknik hazırlıkları yaptık. Muharrem Sarıkaya yayın öncesi bizim hazırladığımız cihaz yerine Habertürk rejisi ile şahsi cep telefonundan bağlanmak istedi. Bir süre sonra da cep telefonundan kaynaklanan sorunlar nedeniyle merkezle bağlantı problemi yaşamaya başladı. Ben yayın devam etsin diye yeniden kendi cihazımızı vermeye çalışıyordum. Bir anda nereden geldiğini anlamadığım tokat darbesiyle sarsıldım. Olayın ‘yayın stresiyle’ filan ilgisi yok. Sol koluyla itse vesaire bir noktaya kadar anlarım. Sarıkaya sağ eliyle bana tokat attı. Ben hiçbir hatamız, kusurumuz olmamasına rağmen sadece yardım etmeye çalışıyordum."

‘O ANI HİÇ UNUTMAYACAĞIM, RUHEN YIKILDIM’

"Aldığım darbe ile sendeledim. Yüzümü tutarak başımı önüme eğdim ve kamera arkasına geçip yayına devam ettim. Başımı saatlerce kaldıramadım. O anı hiç unutmayacağım. Fiziki olanın dışında ruhen yıkıldım. Eve gittim hiç kimseyle konuşamadım. Olayın üzerinden 4 gün geçti ve halen yemek yiyemiyorum. Bu sürede yalnızca 3 saat uyuyabildim."

‘‘BİR DAHA ARAMA’ DEDİM’

Muharrem Sarıkaya’nın yayından sonra apar topar olay yerinden ayrıldığını anlatan Demir, "Gittikten 1 saat sonra telefon açıp lakayt bir biçimde ‘gel konuşalım’ gibi laflar etti. Ben de ‘yaşınıza hürmeten ve çalıştığım kurum zarar görmesin diye size sizin tarzınızla karşılık vermedim. Ama beni arama ve daha fazla rencide etme’ diyerek telefonu kapattım" şeklinde konuştu.

‘FATMA ŞAHİN DE AZARLADI’
İHA muhabiri Ahmet Demir, kendisine şiddet uygulayan Sarıkaya’nın saldırısına tepkisiz kaldığı gerekçesiyle ilgili eleştirilen AKP’li belediye başkanı Fatma Şahin’in de yayın sonrası ekibi azarladığını aktardı. Mağdur gazeteci "Fatma hanım bizi belediye çalışanı sanarak ‘Neden işinizi doğru yapmıyorsunuz. Böyle bir duruma düşürdünüz’ gibi ifadeler kullandı. Daha sonra Bölge Müdürümüz Orhan Akın olayı anlattı ve hatanın tamamının Sarıkaya kaynaklı olduğunu izah etti. Fatma Hanım bu izahtan sonra özür diledi" dedi.

‘ANNEM FENALAŞTI’

"Her şey yaşandı bitti. Bu şoku atlatırım ancak en küçük bir stres anında şekeri yükselen yaşlı annem yediğim tokadı gördüğünde fenalaştı. Bu duruma her şeyden daha çok üzüldüm" diyen Demir, devamında şunları dile getirdi:

‘SARIKAYA HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM’

"Zaten onun duymasını istemediğim için sineye çekmiştim. Muharrem Sarıkaya ile ilgili suç duyurusunda bulunacağım. Dava sonucu ne olur bilemiyorum ancak onu hayatım boyunca hiçbir biçimde affetmeyeceğim."

'FATMA ŞAHİN FATURAYI BASIN MÜDÜRÜNE KESTİ' İDDİASI

Öte yandan Antep Büyükşehir Belediyesi Basın Müdürü Hüseyin Akay’ın görevine son verildiği açıklandı. Belediye bünyesinde 7 yıldır görev yapan Akay’ın yaşanan skandala bağlı olarak görevden alındığı iddia edildi. Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre Fatma Şahin son 10 gün içerisinde 3 ayrı skandal olay nedeniyle Türkiye gündemine gelmiş olmasının faturasını Basın Müdürü’ne keserek tepkileri hafifletmeye çalıştı. Daha önce çiğ köfte yoğurduğu görüntüler ve ziyaret ettiği bir ilkokulda maske takan çocuklara rağmen kendisi ve ekibinin maskesiz oluşu nedeniyle AKP’li Şahin ağır eleştirilere maruz kalmıştı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar