Müjde Ar'dan Gezi tutuklusu Mater'e: Milyonlar bu kötü oyunun sonuna gelindiğini biliyor

Müjde Ar'dan Gezi tutuklusu Mater'e: Milyonlar bu kötü oyunun sonuna gelindiğini biliyor
Yayınlanma:
Güncelleme: 25 Temmuz 2022 02:26
A+ A-
Müjde Ar, Gezi davası tutuklularından Çiğdem Mater'e mektup yazdı. Sanatçı Ar, 'Her kesimden olağanüstü bir destek olduğundan kuşkunuz olmasın' dedi.

Sanatçı Müjde Ar, kaleme aldığı yazıyla Gezi davası tutuklularından Çiğdem Mater’e seslendi.

Müjde Ar, "Dışarıdan içeriye mektuplar: ‘Orada dirence yenildiler’" başlıklı yazısında  "Yaşam felsefen, dünyevi değerlere değil, kendin olmaya itti seni. Sevgili Çiğdem, Senin gibi insanlar açgözlülerin, en önde hedefindedir. Sizler gibiler birer aynadır aslında, 'baktıklarında' kendi kötülüklerinde boğulurlar" dedi.

'KENDİ YANDAŞLARININ BİLE PES DEDİĞİ 18 YILLIK CEZA İLE HEPİNİZİ CEZAEVİNE KAPATTILAR'

Müjde Ar, Gezi davasında yaşananlara da değindiği yazısında şunları ifade etti:

"Gezi Davası baştan beri saçmalıklarla, hukuksuzluklarla dolu bir süreç oldu, hepimiz biliyoruz. Ama orada asıl olan şey "dirence" yenilmişlerdi. Taksim ellerinden kaymıştı. Bunu hazmedemeyenler "matruşka" gibi ha babam bir şeyler uydurdular. Kendi yandaşlarının bile pes dediği 18 yıllık ceza ile hepinizi cezaevine kapattılar.

Acaba? Tutukluluk hayattan soyutlanmak demek ise bunu başaramadılar. Bir ağaca bile kıyılmasın diyen herhangi biri için, içinde bulunduğu mekânın bence önemi yoktur. Çünkü onlar özgür ruhlardır."

'MİLYONLARCA İNSAN BU KÖTÜ OYUNUN SONUNA GELİNDİĞİNİ BİLİYOR'

Çiğdem Mater’e ‘dışarıdan’ haberler de veren Müjde Ar, yazısını "Çiğdemciğim, dışarıdan haberlere gelince, milyonlarca insan bu kötü oyunun sonuna gelindiğini biliyor. Her kesimden olağanüstü bir destek olduğundan kuşkunuz olmasın. Seni ve diğer arkadaşları sevgi ile kucaklarım" ifadeleriyle sonlandırdı.

İlgili Haberler