Murat Başoğlu skandalını da 'FETÖ'ye bağladılar

Murat Başoğlu skandalını da 'FETÖ'ye bağladılar
Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Kasım 2019 11:40
A+ A-
Kayınpederinin mallarına konmak için 'tezgah' kurduğu iddia edildi.

HABER MERKEZİ- Teknede samimi bir şekilde görüldüğü kadının öz yeğeni olduğu iddia edilen Murat Başoğlu skandalını da 'FETÖ'ye bağladılar. 

Sabah gazetesinde yer alan habere göre, "Murat Başoğlu'nun kayınpederi Ayhan Bermek'in; FETÖ ile yakın ilişki içinde olduğu, mallarını Başoğlu'na devredip kendisinin de Kanada'ya kaçtığı iddia ediliyor."

Haberde şöyle deniliyor:

"Ünlü sunucu Murat Başoğlu ile evli yeğeni Burcu Kabadayı Başoğlu'nun yasak aşkının yankıları devam ediyor. Başoğlu ile yeğeni, geçtiğimiz günlerde teknede uygunsuz şekilde görüntülenerek büyük bir skandala imza atmıştı. İşadamı Ayhan Bermek'in kızı Hande Bermek'le evli olan Başoğlu, olayın ardından teknedeki kadının yabancı biri olduğunu söylemişti, Ancak Burcu Kabadayı Başoğlu'nun eşi Selçuk Kabadayı'nın açtığı boşanma davasının ardından; Murat Başoğlu'nun birlikte olduğu kadının öz yeğeni olduğu ortaya çıkmıştı. İhanetin ardından Başoğlu'nun karısı Hande Bermek "Yaşanan bu deneyimi sevgiyle kucaklayıp değerlendiriyorum" diyerek sessizliğe gömülmüştü.

'TEZGAH BİLE OLABİLİR'

Erol Köse ve Ali Eyüpoğlu, geçtiğimiz günlerde Hande Bermek'in sessizliğiyle ilgili farklı bir iddiada bulundu. Eyüpoğlu; Murat Başoğlu'nun kayınpederi olan Ayhan Bermek'in; FETÖ'ye yakın olduğunu, el konulma tehlikesine karşı tüm malvarlığını da Başoğlu'nun üzerine geçirmiş olabileceğini söyledi. Eyüpoğlu, "O yüzden boşanmadıkları, hatta bu işin tezgah olup tüm paraya konmak için yapılmış olabileceği bile söyleniyor" dedi.

Türkiye'den kaçtığı ve şu an Kanada'da olduğu iddia edilen Ayhan Bermek'in geçmiş kariyeri ve yaptığı açıklamalar da dikkat çekici. 1944 doğumlu Bermek, 1999'dan beri hizmet hareketini yakından bilen biri. FETÖ'cü Hakan Şükür ile arası iyi olan Bermek'in ABD hayranlığı gözden kaçmıyor. Bermek, Brooklyn Belediye Başkanı Marty Markowitz'in 2007 yılındaki Türkiye seyahatinin sponsoru olmuş. Ayrıca torunu Can Başoğlu'nun ABD vatandaşlığı alabilmesi için orada doğmasını sağlamış.

100 MİLYONUN ÜSTÜNDE SERVET

TFF eski Asbaşkanı, TFF Yönetim Kurulu eski üyesi ve Milli Takımlar eski sorumlusu olan Ayhan Bermek; FETÖ lideri'nin Japonya'da açtığı bir okulu ziyaret etmiş ve "Gönlüm orada kaldı. Japonya'nın abisi biz olduk! Çok güzel bir dünya" demişti. Bermek, ABD'de terörist başının yanında 10'ar günden iki kez kamp da yapmış.

Ayhan Bermek ve eski BJK'lı yönetici İhsan Kalkavan'ın 2014 yılında katıldıkları bir programda; terörist başına toz kondurmayıp "Fetullah Gülen için, o özel ve güzel insan için bunları nasıl söylüyorlar? Hizmeti dağıtamazsınız, siz kimsiniz?" demişti."

 

Öne Çıkanlar