10 Kasım anma törenleri düzenleniyor

10 Kasım anma törenleri düzenleniyor
Yayınlanma:
A+ A-
Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 85'inci yıldönümü dolayısıyla törenler düzenlendi. Saat dokuzu beş geçe, Türkiye genelinde bir dakikalık saygı duruşu yapıldı.

Artı Gerçek - Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım 1938'de Dolmabahçe Sarayı'nda saat dokuzu beş geçe 57 yaşında vefat etti.

Atatürk'ün vefatının 85'inci yıldönümü dolayısıyla bugün törenler düzenleniyor.

Anma törenleri kapsamında sabah saatlerinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanı resmi tören için Anıtkabir'e gitti.

aa-20231110-32780691-32780684-buyuk-onder-ataturk-icin-anitkabirde-devlet-toreni-duzenlendi.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:

"Aziz Atatürk, vefatınızın 85'inci seneidevriyesinde bir kez daha zatıalinizi, silah arkadaşlarınızı vatanımız için toprağa düşen kahraman şehitlerimizi ve aynı ideal uğrunda kanlarını akıtan gazilerimizi rahmetle yad ediyoruz. İlk asrını büyük bir gururla geride bırakıp Türkiye Yüzyılı vizyonuyla ikinci asrına başladığımız Cumhuriyetimizi ilelebet payidar ve muzaffer kılmak için 21 yıldır olduğu gibi bugün de aşkla çalışıyoruz.

Mazlumların umudu, kimsesizlerin kimsesi, vatandaşlarının gurur kaynağı olan Türkiye Cumhuriyeti'ni her alanda yüceltmeye devam ediyoruz. Türkiye'nin yükselişine, Türkiye Yüzyılı'nın inşasına ve milletimizin asırlık hedeflerine ulaşmasına hiçbir güç engel olamayacaktır. Ruhun şad olsun."

Saat dokuzu beş geçe tüm Türkiye'de bir dakikalık saygı duruşu yaparken, okullarda da törenler düzenlendi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar