Müzisyen Onur Şener cinayetinde tutuklanan İlker Karakaş ve Ali Gündüz Çalışma Bakanlığı'ndaki görevinden uzaklaştırıldı

Müzisyen Onur Şener cinayetinde tutuklanan İlker Karakaş ve Ali Gündüz Çalışma Bakanlığı'ndaki görevinden uzaklaştırıldı
Yayınlanma:
A+ A-
müzisyen Onur Şener'in öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturmada ismi geçen ve tutuklanan, İlker Karakaş ve Ali Gündüz görevlerinde uzaklaştırıldı.

Ankara'nın Çankaya ilçesinde bir eğlence mekanında sahne alan müzisyen Onur Şener istek şarkıyı bilmediği gerekçesiyle mekan çıkışı saldırıya uğrayarak öldürüldü.

Kavgaya karışan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda müfettiş İlker Karakaş, Ali Gündüz çıkarılan mahkemece tutuklanmıştı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, olayda adı geçen İlker Karakaş ve Ali Gündüz'ün 2012 yılında KPSS ile Bakanlığa iş müfettişi yardımcısı olarak atandıkları, başlatılan tahkikat sonucunda ikisinin de kamu görevlerinden uzaklaştırıldığı belirtildi.

Bakanlığın konuya ilişkin açıklaması şöyle:

"Yazılı ve görsel basın yayın organlarında yer alan ve Ankara’da gerçekleşen asayiş olayı ile ilgili olarak; olayda isimleri geçen İlker KARAKAŞ ve Ali GÜNDÜZ 2012 yılında KPSS ile Bakanlığımızca gerçekleştirilen yazılı/sözlü sınav sonuçlarına göre iş müfettişi yardımcısı olarak kamu görevine atanmışlardır. İş Müfettişi kadrosunda bulunan adı geçenlerin herhangi bir idari görevi bulunmamakta olup devam eden adli süreç dışında Bakanlığımızca da gerekli tahkikat ivedilikle başlatılarak ilgililer kamu görevinden uzaklaştırılmıştır."