Nihal Candan ve Bahar Candan'ın ifadeleri ortaya çıktı: Çete liderinin gerçek adını bilmiyormuş

Nihal Candan ve Bahar Candan'ın ifadeleri ortaya çıktı: Çete liderinin gerçek adını bilmiyormuş
Yayınlanma:
A+ A-
Gözaltına alınan Nihal ve Bahar Candan kardeşler ifadelerinde lüks restoranlarda yapılan yemekli tanıtımlar ve tutuklu bulunan çete lideri Onur Apaydın'la ilişkilerini anlattı. Candan kardeşler suçlamaları reddetti.

Artı Gerçek - ‘Suç Örgütüne Üye Olma’ ve ‘Suçtan Kaynaklanan Mal Varlığı Değerlerini Aklama’ suçlarından gözaltına alınan sosyal medya fenomenleri Nihal ve Bahar Candan kardeşlerin ifadeleri ortaya çıktı.

Habertürk'ten Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göre, bu soruşturma kapsamında Kars’tan gözaltına alınarak İstanbul'a getirilen İsrafil S. ile birlikte Candan kardeşlerin de Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği’nde ifadeleri alındı.

GERÇEK ADINI BİLMİYORMUŞ

Nihal ve Bahar Candan’a, Mayıs 2023’de düzenlenen operasyonda tutuklanan dolandırıcılık çetesinin lideri Onur Apaydın’la ilişkileri soruldu. Onur Apaydın’ın çok eski erkek arkadaşı olduğunu belirten Nihal Candan, onunla uzun süre önce ayrıldığını belirtti. Onur Apaydın’ın ismini Kaan Hamzaoğlu olarak bildiğini anlatan Nihal Candan, onun hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığını ve bu uzaklaştırma kararını aldırdıktan sonra gerçek adının Onur Apaydın olduğunu öğrendiğini söyledi.

Dolandırıcılık çetesine yönelik yapılan çalışmalarda, çetenin kişileri tuzağa düşürmek için lüks restoranlarda yemekli tanıtım yaptıkları ortaya çıkmıştı. Bu yemekli tanıtımlarda da, Nihal ve Bahar Candan kardeşlerin yer aldığı belirtilmişti. Nihal Candan, o dönem Onur Apaydın’ın erkek arkadaşı olduğu için, erkek arkadaşıyla yemekli mekanlara veya gece kulübüne gittiğini ama bir dolandırıcılık organizasyonun içinde yer almadığını belirtti. Bahar Candan da bahsedilen restoranlara birçok ünlü ismin gittiğini ifadesinde belirtti.

İfadeleri tamamlanan Nihal Candan kardeşi Bahar Candan ve İsrafil S., bugün Küçükçekmece Adliyesi’ne gönderilecek.

Öne Çıkanlar