'Niyetim dörde kadar gitmekti' demişti: Çok eşliliği savunan Yeniden Refah Partili Ali Yüksel dördüncü kez evlendi

'Niyetim dörde kadar gitmekti' demişti: Çok eşliliği savunan Yeniden Refah Partili Ali Yüksel dördüncü kez evlendi
Yayınlanma:
A+ A-
Çok eşliliği savunan ve bir dönem üç eşinin olduğunu söyleyen Yeniden Refah Milletvekili Ali Yüksel dördüncü kez evlendi. Yüksel, daha önce "Hayatımın bir döneminde üç tane eşim oldu ama benim niyetim dörde kadar gitmekti" demişti.

Artı Gerçek - Çok eşliliği savunan 74 yaşındaki Yeniden Refah Partisi Konya Milletvekili Ali Yüksel, dördüncü kez evlendi. Çiftin nikah şahitliğini Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan yaptı.

Bir dönem üç eşinin olduğunu söyleyen Yüksel, Ağustos ayında verdiği röportajda "Evlenmek sadece cinsel zevk için değildir. Aynı zamanda çocukların anası babası belli meşru bir şekilde çoğalmasını sağlamak içindir. Adam da kadın da evlenmedi. Birincisi cinsel ihtiyacını nasıl giderecek? İkincisi; piyasayı piçler ile mi dolduralım?" demiş ve sözleri büyük toplamıştı.

'NİYETİM DÖRDE KADAR GİTMEKTİ'

Yüksek ayrıca şu sözleri sar etti:

"Hayatımın bir döneminde üç tane eşim oldu. Allah rahmet eylesin ilk eşim vefat etti. Daha sonra iki eş ile kaldım. Ama benim niyetim dörde kadar gitmekti. Allah müsaade etmiş. Kanunları kim yapıyor, insanlar yapıyor. Ama ben Allah’a hesap vereceğim. Öldüğüm zaman beni Türkiye Cumhuriyeti mahkemeleri yargılamayacak, hesabı onlara vermeyeceğim. Ben Allah’a hesap vereceğim.

Allah’ın müsaadesine göre hayatımı tanzim ederim. Daha sonra iki eşim oldu. Bunlardan benim çocuklarım oldu. Elhamdülillah üç eşten sekiz tane yavrum var. Hepsi birbirinden kıymetli. Ayrıca şunu ifade edeyim, Allah bana üç eş nasip etti. Hepsi birbirinden kıymetli hepsi birbirinden değerli idi."

Eski Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın kayınbabası olan Ali Yüksel'in 8 çocuk babası ve 10 torun dedesi olduğu biliniyor. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar