Nurettin Yıldız'ın kitaplarını çocuklara dağıtmışlar

Nurettin Yıldız'ın kitaplarını çocuklara dağıtmışlar
Yayınlanma:
Güncelleme: 12 Kasım 2019 00:26
A+ A-
Küçükçekmece Milli Eğitim Müdürü'nan dağıttırdığı kitaplarda kadın düşmanı ve cihadı öven ifadeler dikkat çekiyor.

HABER MERKEZİ- "6 yaşında çocukla evlenilebilir, kocalarından dayak yiyen kadınlar şükretsin", "bir kadın ile bir erkek asansörde yalnız kalırsa halvet şartları oluşur" diyen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da tepkisini çeken Nurettin Yıldız'ın kitaplarının kitaplarının okullarda dağıtttırıldığı ortaya çıktı.

İstanbul Küçükçekmece Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz'ın Nurettin Yıldız'ın kadın düşmanı ve cihadı öven ifadeler bulunan "Arş'ın Gölgesindeki Genç' ve 'Hayat Rehberi Sohbetleri' adlı kitaplarını okullarda dağıttırdığı öğrenildi. 

Cemal Yılmaz, kişisel sosyal medya hesabından da Nurettin Yıldız'ı savunmuştu. "Şeytan bu kez profosörlerini devreye soktu. Ömrünü islama hizmete adamış Nurettin Yıldız hocamızı itibarsızlaştırmak için çırpınıp durmaktalar. Altın paslanmaz. Altına çamur atmakla kıymeti düşmez. Hak gelecek ve batıl yok olacak. Bize düşen Allah için çok ama çok çalışmaktır" diyen Yılmaz, tepkiler üzerine hesabını kapatmıştı.

Toplumsal.com.tr'nin haberine göre Nurettin Yıldız'ın okullarda öğrencilere dağıtılan "Hayat Rehberi Sohbetleri" kitabında "Bir vakıf kurduğumuzda orası erkeklerle kadınların birbirine karıştığı yer haline gelmeye başlarsa tez elden kapısına kilit vurmak lazımdır" deniliyor. 
"Arş'ın Gölgesindeki Genç" isimli kitapta ise "Karada, denizde, havada, her yerde; Allah'ın rızası peşinde koştuğumuz her yerde cihat etmeye mecburuz" ve "Kadın; doğuramadığı, eş olamadığı her dakikayı zararla kapatıyor" ifadeleri dikkat çekiyor.