ODTÜ öğrencileri: Devrim'i alana kadar nöbetteyiz

ODTÜ öğrencileri: Devrim'i alana kadar nöbetteyiz
Büyük bir yürüyüşün ardından Meclis'te açıklamalar yapan ODTÜ öğrencileri, üniversite yönetimiyle görüşme taleplerinin yanıtsız kalması üzerine Rektörlük önünde nöbete başladı.

Artı Gerçek - ODTÜ öğrencileri, Bahar Şenlikleri'nin iki güne indirilmesi ve Devrim Stadyumu'nun şenlik için kullanımının yasaklanmasına karşı sürdürdükleri eylemlerini Meclis'e taşıdı. EMEP Milletvekili Sevda Karaca, CHP Milletvekili Okan Konuralp, DEM Parti Milletvekili Sevilay Çelenk ve TİP Milletvekili Ahmet Şık’la birlikte Meclis’te basın toplantısı yapan ODTÜ öğrencileri “Kazanana kadar yan yana mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

ÖĞRENCİ AKYÜZ: İRADEMİZ TANINANA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ

ODTÜ’de Bahar Şenliği ve Devrim Stadyumu’na sahip çıkan 70’i aşkın bileşen adına konuşan Mehmet Efe Akyüz, 34 yıldır kampüste gerçekleştirilen Bahar Şenliği’nin Devrim Sahnesi’nde yapılmaması için bahanelerle karşı karşıya kaldıklarını, sorunun çözümü için rektörlükle görüşme taleplerinin olumlu karşılanmadığını söyledi. Akyüz, “Biz ODTÜ’lüler olarak 'Devrim'siz şenliğin düşünülemeyeceğini ve şenliğin 35 senedir olduğu gibi bu sene de tüm unsurlarıyla yapılması gerektiğini rektörlüğe ilettik. ODTÜ öğrencileri olarak, irademiz rektörlük tarafından tanınana kadar mücadelemizi sürdüreceğimizi buradan bir kez daha beyan ediyoruz” dedi.

REKTÖRLÜK ÖNÜNDE NÖBET BAŞLADI

Bugün okulda büyük bir yürüyüş düzenleyen ve sonrasında TBMM'de açıklamalar yapan ODTÜ öğrencileri, üniversite yönetimiyle görüşme taleplerinin yanıtsız kalması üzerine Rektörlük önünde nöbete başladı. Burada çadır kuran ODTÜ öğrencileri "Devrimi alana kadar terk etmiyoruz" diyerek tüm öğrencileri nöbete çağırdı.

TİP'li Öğrenciler X hesabından da şu paylaşım yapıldı:

ODTÜ’de sıra arkadaşlarımız, bahar şenlikleri için rektörlük önüne yürüdüler.

Öğrencilerle görüşmeyi reddeden atanmış rektör Verşan Kök’e sesleniyoruz: Bahar şenliği bizimdir, rektörlüğün önünden ayrılmıyoruz!

(ANKA,HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar