Oğuzhan Uğur, babası Hasan Atilla Uğur’u konuk alıp Kızıltepe katliamı ve JİTEM'i soracak

Oğuzhan Uğur, babası Hasan Atilla Uğur’u konuk alıp Kızıltepe katliamı ve JİTEM'i soracak
Oğuzhan Uğur, Ömer Faruk Gergerlioğlu ile yaptığı 'Kürt sorunu' yayınının ardından hukukçu Kerem Altıparmak'ın mesajı üzerine babası Hasan Atilla Uğur’u konuk alacağını açıkladı.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, YouTube’daki Babala TV yayınına katıldı ve Oğuzhan Uğur'un konuğu oldu. Gergerlioğlu’nun katıldığı yayın sosyal medyada gündem olurken, HDP’li vekile yöneltilen sorular üzerine hukukçu Kerem Altıparmak'tan gelen "Kürtlere ne yapıldı sorusunun sorulacağı en doğru kişilerden biri program sahibi Oğuzhan Uğur'un babası Hasan Atilla Uğur. Kendisi Kızıltepe JİTEM davası sanıklarındandı" mesajına Uğur olumlu yanıt verdi.

Hukukçu Kerem Altıparmak da Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, Gergerlioğlu ile katılımcılar arasındaki "Kürt sorunu" tartışmasına dikkat çekti.

Altıparmak açıklamasında, Babala TV'de Gergerlioğlu'na en çok sorulan soru şuydu: ‘Kürtler'e ne yapıldı ki?’ dendi. Altıparmak devamında, Kızıltepe JİTEM davasını hatırlattı ve Babala TV sunucusu Oğuzhan Uğur’un babası emekli Albay Hasan Atilla Uğur’u işaret etti. Altıparmak, "Bu sorunun sorulacağı en doğru kişilerden biri program sahibi Oğuzhan Uğur'un babası Hasan Atilla Uğur. Kendisi Kızıltepe Jitem davası sanıklarındandı. Sayın Uğur'la yapılacak programda da zor sorular sorulmalı. Kızıltepe'de kaybedilen/katledilen 22 kişinin yakınları, diğer JİTEM mağdurları, insan hakları savunucuları, davanın avukatları JİTEM hakkında sorular sormalı. Böylece Gergerlioğlu'na soru soranlar da aydınlanmış olur" dedi.

‘KONUK ALACAĞIM’

Altıparmak’a yanıt Oğuzhan Uğur’dan geldi. Uğur, babası Hasan Atilla Uğur ile konuştuğunu ve kendisini konuk alacağını söyledi.

Uğur, "Az evvel kendisine ilettim. ‘Elbette yapalım’ dedi. Siyasilerden hemen sonra konuk alacağım kendisini. Soru soracak arkadaşları sizlerle beraber seçelim hatta. Kafalarda şüphe kalmasın. Teşekkürler" ifadelerini kullandı.

Öne Çıkanlar