Oğuzhan Uğur geri adım attı, Hakan Şükür'ü bu kez İlker Canikligil davet etti

Oğuzhan Uğur geri adım attı, Hakan Şükür'ü bu kez İlker Canikligil davet etti
Yayınlanma:
A+ A-
İlker Canikligil, 'FETÖ' soruşturması kapsamında Türkiye'de hakkında yakalama kararı bulunan Hakan Şükür’ü, YouTube kanalına davet etti. Oğuzhan Uğur, Hakan Şükür‘ü Babala TV'ye davet ettiği paylaşımını silmişti.

Artı Gerçek - Babala TV adlı YouTube kanalının sunucusu Oğuzhan Uğur‘un Hakan Şükür‘ü programına davet ettiği paylaşımını silmesi üzerinden başlayan tartışma devam ediyor.

Son olarak İlker Canikligil, FETÖ’ soruşturması kapsamında Türkiye’de hakkında yakalam kararı olan eski futbolcu ve Eski AKP Milletvekili Hakan Şükür’ü, YouTube kanalı FluTV’ye davet etti.

Canikligil sosyal medya hesabından Hakan Şükür’ü etiketleyerek, “FluTV’nin kapısı her insana açıktır” diye yazdı.

Canikligil'in davetine cevap veren Şükür, "Her zaman hazırım. Programlarınızın bazılarını izledim. Bilhassa Prof.Aylin Seçkin hanımefendinin olanını. Harikaydı fakat futbol ekonomisini belirleyen faktörler bilhassa Türkiye gibi ülkelerde farklılaştı. Belki de farklı bir gözle ona dair şeyler de konuşmak mümkün olabilir" dedi.

NE OLMUŞTU?

Babala TV isimli Youtube kanalı üzerinden program yapan Oğuzhan Uğur, firari Hakan Şükür'ü programına davet etti. Twitter hesabından Şükür'ü etiketleyen Uğur "Onlar bize hiçbir zaman konuşma hakkı tanımadı. Ben onlara aynını yapmak istemiyorum" diye yazdı.

Oğuzhan Uğur, bu paylaşımı sosyal medyada tartışma konusu olunca da tweet'i sildi.

Gündem olan tweet'in ardından Hakan Şükür sosyal medyadan açıklama yaptı: 2 defa yazdıklarını silmek zorunda kalındığı ülkemde Oğuzhan Uğur'u anlamakla beraber, toplumun da bu durumdan bi şeyler anlamasını tabi ki isterim.

Oğuzhan Uğur ise tweet'i neden sildiğini şöyle açıkladı: "Hakan Şükür’e yaptığım daveti, samimi eleştirileri tek tek okuyarak tekrar değerlendirdim. Babamla da uzun bir konuşma yaptım. Kendisine konuşma hakkı verip, FETÖ’ye sempati kazandırma ihtimalini ve tek bir kişiyi bile kandırması riskini göze almamalıyım. Acele karar vermişim. Tabii bunu da parça parça atacakları için “korkak” diyecekler ama ben hatamı kabul ederim. Soru sormak asıl benim hakkım kafasıyla baktım. Tam tartamamışım."

Hakan Şükür de şöyle cevap verdi: "Bu kadar işte! Hakkımdaki suçlamalara, yaşadıklarıma, ailemin ve sevdiklerimin gördüğü zulümleri anlatınca insanlar bana sempati mi duyacak? Mevcut rejim büyüklerinin özgürlüğü, haklıların esareti olduğu gerçeğini kayyum ile ele geçirilen rejim ortaklarının gazetesinden duyurmuş.

Sırf bu durum bile ülkeyi anlatıyor belki ama benim anlatacaklarım da var. Amaç kimseye sempati kazandırmak değil, hak aramak sevgili Oğuzhan Uğur. Ailemi, yaşadıklarımı anlatacağım yayını vicdanınız ile izleyin. Olmazsa bir gün belgeselimde izlersiniz.”

Fatih Terim’in hayatını konu alan ve Netflix’te yayınlanan "Terim" belgeselinde de Hakan Şükür ve Arif Erdem'in yer almaması tartışmalara neden olmuştu. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar